1.5.5

Tallinna Prantsuse Lütseum avas oma kauaoodatud spordihoone

8. oktoobril 2018 avati pidulikult Tallinna Prantsuse Lütseumi spordihoone, kus on täismõõtmetes võimla, peeglitega tantsusaal, jõusaal ning riietusruumid sauna ja duširuumiga.

Avatseremoonial osalesid Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, linnapea Taavi Aas, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, haridusameti juhataja Andres Pajula, kooli kauaaegne direktor Lauri Leesi, rõõmsast päevast sai osa ka kogu koolipere.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et ettevalmistused Prantsuse lütseumile spordihoone ehitamiseks algasid juba 2007. aastal, kui viidi läbi arhitektuurikonkurss võimlahoone lahenduse leidmiseks. „Esialgne lahendus jäi samaks, kuid üle tuli vaadata tehnilised lahendused ja kasutatavad materjalid, et ehitis vastaks tänastele nõuetele. Tulemuseks on igati tänapäevane ja ümbruskonnaga harmoneeruv spordikompleks, kus on ideaalsed tingimused sportimiseks,“ sõnas abilinnapea.

Prantsuse lütseumi direktor Peter Pedak ütles, et spordihoone on ennekõike kroon tema eelkäija Lauri Leesi sihikindlale tööle. „Kui meie kooli tuntakse hästi klassikalise vaimukultuuri kandjana, siis nüüdsest on õpilastel võimalik sama kõrgele jõuda ka kehakultuuris,“ nentis Pedak.

Prantsuse lütseumi spordihoone arhitektuurse lahenduse autoriks on QP Arhitektid OÜ (Tõnu Laigu, Koit Ojaliiv ja Mari Rass). Võidutöö alusel algatati 2009. aastal detailplaneering ning selle valmimise ja kehtestamise järel asuti spordihoone projekti koostama. 2016. aasta lõpus otsustas linn lütseumile spordihoone rajamise projekti taaskäivitada ning nüüd on kaua oodatud hoone valmis.

Spordihoonet rajades on oskuslikult ära kasutatud kõik võimalused, mida piiratud linnaruum pakub. Maja on väikesele maa-alale sobitatud nii hästi, et tänava ja ümbritsevate majade tasandilt pole seda peaaegu nähagi. Hoone kõrvale on mahutatud ka jooksurada ja palliplats.

Ühtlasi leiab spordihoonest ka tööõpetuse klassi, kus on seadmed puu- ja metallitöödeks ning muud õppevahendid. Spordihoone on lütseumi õppekorpustega ühendatud tunnelitega, millest üks on valmis ning teine valmimisel.

Prantsuse lütseumi spordihoone ehitas Nordlin Ehitus OÜ. Ehitis läks maksma 3,5 miljonit eurot.

 

Peeter Raudnagel, Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

 

Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart (vasakul) ja linnapea Taavi Aas (paremal) loovutasid taas lindi lõikamise au õpilastele

 

Tallinna Prantsuse Lütseumi uus direktor Peter Pedak ja “vana” direktor Lauri Leesi külalisi tervitamas

 

 

Prantsuse lütseumi võimla paistab väljast väike, kuid seest on vägagi suur

 

Võimlamajas asub ka moodne tööõpetuse klass, kus on seadmed puu- ja metallitöödeks ning muud õppevahendid 

 

Prantsuse lütseumi pikaaegne direktori Lauri Leesi suur unistus kooli oma võimlast on nüüd täitunud, võib rahule jääda