3.37

Tallinna Lasteaed Kirsike

Sõbralik ja innovatiivne 12 rühmaga Tallinna Lasteaed Kirsike on tänapäevane turvalise ja soodsa õpikeskonnaga õppeasutus, kus arvestatakse iga lapse individuaalseid iseärasusi ja kuhu tulevad rõõmuga nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Lasteaias rikastatakse õppe- ja kasvatustegevust õppekäikude, rühma- ja lasteaiaprojektidega. Kuna maailm muutub kiiresti ja meil tuleb sellega arvestada, kasutatakse laste arendamiseks õppe- ja kasvatustegevuses nutiseadmeid: haridusroboteid, Smart-tahvleid ja Lego klotse. Lasteaias on olemas seadmetega varustatud Smart-kabinet.

Sotsiaalsete ja eneseteeninduse oskuste arendamiseks on lasteaias välja ehitatud lasteköök, mida lapsed saavad mugavalt kasutada. Lastel on võimalus arendada oma maitse- ja ilumeelt, samuti tutvuda kultuuride ja toidu ajalooga. Nad valmistavad valitud retseptide järgi toitu ja tervislikke kokteile. Suur tähelepanu on suunatud sellele, et toit oleks tervislik ja maitsev.

Lapsed tegelevad lasteköögis rõõmuga, oskavad kasutada kodumasinaid ja söögiriistu. Nad õpivad tundma ka tuleohutuse reegleid. Nad õpivad lasteköögis mitte ainult toitu valmistama, vaid ka omavahelist suhtlemist. Lapsed omandavad uut sõnavara, tutvustavad oma valmistöid, arvutavad, mõõdavad seadmete kiirust.

 

Julia Jet, Tallinna Lasteaia Kirsike õppealajuhataja

 

Lapsed on kooki valmistamas

 

Lehtede riisumine on lõbus töö

 

Robootika on oluline

 

Nii valmib maitsev ja tervislik salat