4.41

Tallinna Tõnismäe Reaalkool

19. oktoobril 2018 toimusid Tallinna Tõnismäe Reaalkoolis mõttetalgud teemal „Missugusena ma tahan näha oma kooli viie aasta pärast?“.

Talgute eesmärk oli koguda ideid ja arvamusi kooli uue arengukava jaoks. Üritusest võttis osa 142 inimest: õpilased, õpetajad, lapsevanemad ja vilistlased. Igast klassist oli kaasatud 2–3 esindajat, õpilasesindus osales terves koosseisus. Rühmades arutati selle üle, millised on reaalkooli väärtused ja missioon, mille poolest erineb reaalkool teistest koolidest, milline peaks olema kooli füüsiline keskkond, milliseid õppevorme oleks otstarbekas kasutada ja kuidas arendada koostööd õpilaste, õpetajate ning vanemate vahel, samuti teiste koolide, muuseumide ning teaduskeskustega.

 

17. detsembril toimus Tallinna Tõnismäe Reaalkooli esimese korruse fuajees juba kümnendat korda traditsiooniline heategevuslik laat.

Õpilased ja nende vanemad tegid laada jaoks ettevalmistusi väga loovalt ja kohusetundlikult. Peale kookide, piparkookide, küpsiste ja maiustuste valmistasid lapsed ka palju erinevaid jõuluteemalisi käsitöösuveniire (kootud kassid, isetehtud käevõrud, võtmehoidjad jne), vabastades ostja vajadusest otsida lähedastele jõulukingitusi suurtest ostukeskustest. Veelgi armsamaks muutis need kingitused see, et tegemist oli õpilaste käsitööga.

Laat oli heategevuslik ning ka sellel astal läks kogu müügist saadud raha fondile „Jõulurõõmu kuulutus“. Seekord kogutud raha suunati Tudulinna lastekodu laste mänguväljaku ehitamiseks.

Laada korraldasid algklasside õpetajad Jelena Loskutova, Galina Bolšakova ja Regina Nauts.

 

Maria Jefimova, Tallinna Tõnismäe Reaalkooli huvijuht

 

Tallinna Tõnismäe Reaalkooli maskott

 

Tallinna Tõnismäe Reaalkooli esindajad Raadio 4 saates „Jõulurõõmu kuulutus”

 

Jõululaat

Tallinna Tõnismäe Reaalkooli foorum