3.1

Kadrioru Lasteaed

26. oktoobril 2018 tähistas Kadrioru Lasteaed 65. аastapäeva. Lasteaed peab lugu traditsioonidest ja lasteaia sündmusi tähistatakse tavaliselt kaunites kohtades-paikades. 55. aastapäeva peeti Nukuteatris, 60. sünnipäeva Kadrioru Kunstimuuseumis, tänavu 65. sünnipäeva uhkes keskaegses Hopneri majas.

Hopneri maja saali kogunes kogu lasteaia pere – lapsed, nende vanemad, õpetajad ja palju külalisi. Pidulikku sündmust käis austamas Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Kesklinna vanem Vladimir Svet, haridusametnikud, teiste lasteaedade juhid ja koostööpartnerid.

Esimest korda kaunistas pidulikku üritust Kadrioru lasteaia oma lipp, mis oli kingiks saadud juubeli puhul. Häid soove ja tunnustuse edastasid ka peaminister Jüri Ratas ja toonane Tallinna Linnavolikogu esimees ning praegune linnapea Mihhail Kõlvart.

Pidulikul kontserdil osalesid nii lapsed ja nende vanemad kui ka endised lasteaia kasvandikud. Ilusaid ja südamlikke sõnu öeldi töötajate aadressil, siirad õnnitlused külaliste poolt jäävad meelde aastateks.

Larissa Zaytseva, Kadrioru Lasteaia direktor

 

Kadrioru Lasteaia töötajate ansambel 

 

6. juunil 2019 toimus Kadrioru pargis Kadrioru lasteaia spordiüritus „Terves kehas terve meel“, mille korraldasid Mõmmide rühma õpetajad Irina Bitsan ja Svetlana Saikina ning millest võtsid osa ka Liikuri, Unistuse ja Päevalille lasteaia lapsed.

Üritust aitasid korraldada teiste rühmade õpetajad ja muusikaõpetaja. Eriline tänu kuulub emadele, kes metsloomakostüümidesse riietatult elasid stoiliselt üle 30-kraadilise sooja ilma, aidates võistlusi korraldada.

Võistlejad lahendasid neljas kontrollpunktis ülesandeid, konkureerides tugevuses, osavuses, leidlikkuses ja kiiruses ning proovides oma teadmisi loomade elust, putukatest, tervislikust toitumisest ja maastikul orienteerumisest. Lapsed õppisid kombineerima füüsilist tegevust ja erinevaid ülesandeid matemaatika, kõne arendamise ja ökoloogia kohta. Peale selle panid osalejad proovile oma oskusi kaartide koostamisel ja nende abil maastikul liikumisel. Õigesti sooritatud ülesande eest kostitasid nn loomad lapsi porgandite, pähklite, maasikate ja jõhvikatega. Kuid kõige meeldivam üllatus sel kuumal suvepäeval oli jäätis, mida tõi lastele Jääkaru ise.

Oleks tore, kui sellised üritused muutuksid traditsioonilisteks.

 

Larissa Zaytseva, Kadrioru Lasteaia direktor

 

„Terves kehas terve meel“  Kadrioru pargis

 

Mänguseltsilised