5.5

Tallinna Nõmme Huvikool

Tallinna Nõmme Huvikool pakub 40 põnevat huviringi 850 huvilisele kuues valdkonnas: kunst, muusika, tants ja teater, mõttemängud, tehnika ja loodus.

Vanas Kersoni villas toimuvad läbi ajaloo väga ainulaadsed huviringid – analoogfotograafia, teatriring, rahvapilliringid, kiirusautomudelism. Lisaks ringid kõige väiksematele – väikelaste võimlemine, liikumine, laulmine, keraamika, pillimäng.

Uues Vikerkaare majas on populaarsed ja ainulaadsed tantsuringid, seal on ka uus ja kvaliteetne automudelismi ringrada, mis on parim rada kogu Baltikumis. Mõttemängude huviringidel on avarad õppeklassid, kus kabe- ja maleringid korraldavad põnevaid kohtumisi, võistlusi, avatud on unikaalne kabemuuseum. Loodus- ja tehnikavaldkonnas saavad huvilised osaleda kosmose- ja raadiotehnikaringides, Sihtasutuse Archimedes meetme „Teaduse populariseerimise“ tegevustoetus aitab kujundada nüüdisaegsete võimalustega täheteaduse ja kosmoseside huvitegevust. Majas on ka oma observatoorium.

Õie tänava loodusmaja aitab noortes säilitada uudishimu elusa looduse vastu. Loomad, matkad, seiklused – need on loodusmaja huviringide märksõnad.

Nõmme huvikool pakub tegevust „erilistele“ õpilased „erilistes” huviringides: loovtants, disain ja käsitöö, keraamikaring, laulu- ja bändistuudio, siia alla kuuluvad ka puuetega lapsed ja HEV-õpilased.  

Lisaks huviringidele korraldab huvikool ka vahvad tegevusi, kuhu on oodatud osalema kõik kogukonna liikmed – laste linnalaagrid, konkursid, töötoad, näitused ja palju muud huvitavat.

 

Helen Keller, Tallinna Nõmme Huvikooli juhiabi

 

Nõmme huvikool korraldas Põhja-Euroopa juhtrajamudelismi meistrivõistlusi

Tallinna Nõmme Huvikoolis peeti 29. märtsil 2019 Põhja-Euroopa juhtrajamudelismi meistrivõistlused.

Osalejaid oli üheksast riigist, esindatud olid Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Ukraina, Venemaa, Soome, Rootsi ja Uus-Meremaa.

Võistluse korraldamiseks on huvikoolil nüüd suurepärased tingimused, sest möödunud aastal sai kool uhiuue rahvusvahelistele standarditele vastava siseraja.

Võistluse avas Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula, kellel tuli teha ka võistlussõit. Tema „vastasteks“ olid Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ning Eesti Tehnika- ja Spordiliidu president Paavo Kangur.

 

Hele Leek-Ambur, Tallinna Nõmme Huvikooli direktor

 

42. Eesti meistrivõistlustel juhtrajamudelitel oli võistlejaid igas vanuses.

 

Kabetreener Heinar Jahu sai nimelise kabelaua

Nõmme linnaosa valitsus kinkis Tallinna Nõmme Huvikoolile ja Tallinna Pääsküla Koolile betoonist kabelaua, mis kannab legendaarse kabetreeneri Heinar Jahu nimega silti.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul sündis otsus Heinar Jahule nimeline kabelaud panna koostöös asumiseltsidega.

„Nõmme huvikooli ja Pääsküla kooli ühisele õuealale sobib kabelaud hästi, sest Heinar Jahu õpetab mõlemas haridusasutuses lastele ja noortele kabemängu saladusi. Kuna Heinar Jahu aastatepikkuse töö tulemusel omistati mõned aastad tagasi Nõmmele Eesti kabepealinna tiitel, siis paigaldasime lauale sildi kirjaga „Heinar Jahu – mees, kes tegi Nõmmest Eesti kabepealinna“,“ lisas linnaosavanem.

Sel kevadel sai Heinar Jahu Tallinnalt teenetemärgi. 2015. aastal pälvis ta ka Nõmme linnaosa valitsuse tunnustusauhinna, eelmisel aastal andis talle tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ üle president Kersti Kaljulaid.

 

Moonika Tuul, ajaleht Pealinn

 

Heinar Jahu oma nimelise kabelaua avamisel

 

Kabemuuseumi avamisel osales ka peaminister Jüri Ratas

 

Tallinna Nõmme Huvikool korraldas erilisi huvitegevusi

Tallinna Nõmme Huvikoolis võeti 2018/2019. õppeaastal ette mitmeid uuendusi, et huviringe lastele veel põnevamaks muuta ning kaasata sinna üha rohkem lapsi.

Alustati „eriliste” huviringidega, kus rakendatakse kaasava õppe põhimõtteid. Sinna on oodatud kõik vahvad lapsed, kelle kohta öeldakse HEV-õpilane. Need on õpilased, kelle andekus, õpiraskused, terviseseisund, puue, käitumis- ja tundeeluhäired, pikk õppest eemalolek või kooli õppekeele vähene valdamine toob kaasa vajaduse kohandada ja muuta õppe sisu ja protsessi. Need lapsed on toonud meie huvikooli palju rõõmu, headust, märkamist ja toetamist.

Talvisel koolivaheajal kolisid huviringid vette – kõik huvikooli õpilased said osaleda huviringis, mis viidi läbi basseinis. Õpilased said kogeda ja teada, et basseinivees saab tantsida balletti, joonistada ja pildistada, autodega rallida ja teha teatrit. See oli põnev kogemus.

80 poissi-tüdrukut osales ülipopulaarseks kujunenud koolivaheaja tehnikalaagris, kus sai programmeerida ja printida, käia kosmoses, ehitada lennukit, meisterdada taburetti, olla youtuber ja rallida robotitega. Huvikooli tehnikaringide kõik õpetajad olid ühendanud jõud ning laagris toimus tõeline kümblemine ning kaasava õpimetoodika rakendamine.

18. mail korraldati muuseumiöö „Kabes on mustreid“, mis kujunes väga osavõturohkeks. Õhtu jooksul oli uudistamas üle 40 külastaja ja mängija. Lastele korraldati mitu turniiri. Edukaimad olid tänavune Eesti noortemeister Liis Marii Rool, Armin Ademar Tiido ja Rasmus Rool. Kabemängu jätkus terveks õhtuks. Tippsündmuseks oli aga suurmeister Urmo Ilvese simultaan. Armastatud kabeisa Heinar Jahu on Nõmme teinud kabepealinnaks! 

 

Hele Leek-Ambur, Tallinna Nõmme Huvikooli direktor

 

Huviringide lapsed SUP-idel tasakaalu harjutamas