3.31

Tallinna Kuristiku Lasteaed

Kuristiku lasteaed osales rahvusvahelises projektis „Läänemere kivid jutustavad meile muinasjuttu“.

Tallinna Kuristiku Lasteaed osales kogu aasta väldanud rahvusvahelises projektis „Läänemere kivid jutustavad meile muinasjuttu“. Selles projektis osalesid lasteaiad Lätist, Leedust, Eestist ja Venemaalt.

15. mail 2018 toimus esimene pedagoogide kokkusaamine Klaipeda linna Putineli lasteaias.

Projekti moto oli ergutada laste kujutlusvõimet tänu rikkalikule merekeskkonnale ja soovile õppida tundma Läänemere saladusi. Eesmärk oli selgitada looduse ja ühiskonna koostoime tähtsust, et säilitada taimestiku ja loomastiku tulevikku. Selle projekti jaoks loodi spetsiaalselt logo ja veebisait teabe vahetamiseks, fotode ja videote üleslaadimiseks.

Projekti käigus tutvusid lapsed suure hulga raamatutega Läänemerest, kogusid kive mererannikul, maalisid neile pilte ja lõid seejärel animafilmi „Oleviste kiriku legend”. Samuti tehti laste joonistustest näituse. Kõikides lasteaedades toimus lugejate võistlus teemal „Minu Läänemeri on maailma ilusam asi!“. Video konkursi võitjatega saadeti projekti loojatele Klaipedasse. Projektis osalevad lapsed vestlesid omavahel Skype'is.

24. mail 2019 toimus Klaipeda kultuurikeskuses projekti „Läänemere kivid jutustavad meile muinasjuttu“ viimane kohtumine.

Selle kohtumise käigus jagasid kõik osalejad kogemusi, rääkisid raskustest ja edusammudest, mis kaasnesid projektiga. Vaadati laste ja õpetajate koostöös valminud joonisfilme Läänemerest, mis ühendab projektis osalenud riike. Kohtumise lõpus sai maitsta projekti logoga torti.

 

Olesja Grebtsova, Tallinna Kuristiku Lasteaia personalijuht

 

Projekt „Läänemere kivid jutustavad meile muinasjuttu“

 

Lapsed kive korjamas

 

Muinasjutukivide värvimine