3.79

Tallinna Sikupilli Lasteaed

Tallinna Sikupilli Lasteaia õpetajad tõid 1. juunil, lastekaitsepäeval lavale etenduse „Kiusata ei tohi!”, näidendisse oli kaasatud ka Sõber Karu.

Juba teist õppeaastat järjest võib selles lasteaias igal kuul üllatuse osaliseks saada. Kui parajasti pole selle taga juhtkond või muusikaõpetaja, lõbustavad lasteaiaperet eri rühmade meeskonnad omalt poolt välja mõeldud tegevustega. Sel õppeaastal on üheskoos osaletud sportlike juurviljade orienteerumisel, nauditud mulli-show’d ja teadusteatrit.

Seekord sai Lepatriinu rühm inspiratsiooni lastekaitsepäevast ja „Kiusamisest vabaks!” metoodikast. Väikesest ideest sai suur ettevõtmine. Moodustati teatritrupp, kuhu kuulusid lisaks suurtele lepatriinudele ka õppealajuhataja ning kolleegid teistest rühmadest. Kokku saadi päris mitu korda, et selgeks õppida tantsusammud ja etenduse tekst. Isegi ilmataat oli kampa võetud ja kõik sujus plaanipäraselt.

Laste suureks rõõmuks olid õpetajad etenduses lasteks muutunud ja käitusid nii, nagu lasteaias käituda ei tohiks. Publik nägi kiusamist, löömist ja halvasti ütlemist. Õnneks lõppes kõik hästi, nagu muinasjuttudes ikka, ja headus sai kurjusest võitu. Lavale ilmus suur ja sõbralik „Kiusamisest vabaks!” programmi maskott – Sõber Karu. Koos karuga tantsiti, tehti kalli ja maiustati kommidega.

Sõber Karu kostüümi saab laenutada Lastekaitse Liidust täiesti tasuta. Sikupilli õpetajad soovitavad seda ka teistele lasteaedadele, sest vahel on kostüümi kandva õpetaja sõnadel rohkem mõju kui samal õpetajal ilma kostüümita.

Nüüd teab iga suur ja väike sikupillikas, et kiusata ei tohi!

 

Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaia direktor

 

Etendus „Kiusata ei tohi"

 

Tallinna Sikupilli Lasteaed sai taas tiitli „Keskkonnakäpp“

9. juunil 2019 jagas Keskkonnaministeerium välja auhinnad „Keskkonnakäpp 2019“. Tallinna Sikupilli Lasteaed sai tiitli „Õnnelik õppija 2019“ ja on nüüd kahe „käpa“ uhke omanik.

Maalähedases linnalasteaias, Tallinna Sikupilli Lasteaias, uuendatakse järk-järgult õueala, et luua linnalastele looduslähedane mängu- ja õpikeskkond. Olemasolevat haljastust seotakse uute istutusaladega ja lisatakse uusi mängualasid. Seda kõike tehakse üheskoos.

Kolm aastat tagasi kinkis üks lapsevanem lasteaiale oma lõputöö „Tallinna Sikupilli Lasteaia haljastusprojekt“. Mõtted ja ideed olid saanud paberile ja neid on nüüd järjest ellu viidud. Lasteaia pikaaegseks traditsiooniks on talgupäevad koos vanemate, laste ja töötajatega. Kolm viimast aastat on täiendatud õueala haljastust ning loodud uusi keskkonnateadlikke elemente, mis võimaldavad läbi viia õuesõpet ja laiendavad mänguvõimalusi.

Lasteaias hinnatakse väga taaskasutust. Sel aastal korraldati juba viiendat korda kogukondlik taaskasutuspäev. Tänu projektile on lasteaed saanud istutada palju uusi taimi ja teha seda nüüd teadlikult. Maha võetud okstest ja puudest on laotud toredad puuriidad, kus putukad oma kodu leiavad ja lapsed neid uurimas käivad. Hoovis on ka oma kompostikoht.

Õueala on lasteaiale väga oluline. Lõpetajatel on traditsiooniks kinkida lasteaiale mõni puu või põõsas, selleks on loodud ka soovituslik nimekiri. Lapsed koos õpetajaga istutavad sügiseti kevadlillede sibulaid. Kevadeti toimub „Kiviralli“, kus korjatakse kive, riisutakse, istutatakse ja kasvatatakse taimi ette.

„Meil on omanäoline ja rõõmus õueala,“ ütles lasteaia direktor Marika Jurin. „Mängukeskkonnaks sobib aed, mis on mitmekülgne, liigirohke, muutuv, mitme meelega tajutav ja elav. Et tekiks koduaia tunne. Lapsevanemad on öelnud, et meil on üks uskumatult ilus, roheline oaas Lasnamäe servas.“

Lapsed armastavad oma õueala, tunnevad kõiki taimi ja puid, on tublid peremehed.

Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaia direktor

 

Sikupilli lasteaia aed

 

Sikupilli haridusasutuste seltsi toimekas november 2018

Sikupilli asumi haridusasutuste seltsi seitsmel liikmel jätkus novembrisse rohkesti tegemisi – mängiti korvpalli, tegeleti heategevusega ja pandi üles näitus.

16. novembril toimus Tallinna Pae Gümnaasiumi võimlas isade korvpalliturniir. Võistlustulle asusid viie asutuse võistkonnad. Emadele, lastele ja personalile jätkus lõbu ja kaasaelamist lausa tundideks. Peale ägedat võistlust selgus võitja – Tallinna Pallasti Lasteaed. Tallinna Sikupilli Lasteaed sai teise koha napi kahepunktise kaotusega.

Novembrisse mahtus ka ühine isadepäevateemaline laste tööde näitus Sikupilli Kaubanduskeskuses. Seekordne näitus on juba kolmas, uudistamas käisid nii lapsed kui ka lapsevanemad.

Samuti on jõutud teha head. Seekord pandi õlg alla Loomapäästegrupp MTÜ-le, kogudes kassi- ja koeratoitu ning muid lemmikloomatarbeid. Seitsme asutuse peale koguti märkimisväärne hulk toitu ja vahendeid.

Sikupilli asumi haridusasutuste seltsi kuuluvad Tallinna Pallasti Lasteaed, Tallinna Sikupilli Lasteaed, Tallinna Asunduse Lasteaed, Tallinna Pae Lasteaed, Tallinna Kivimurru Lasteaed, Kadrioru Saksa Gümnaasium ja Tallinna Pae Gümnaasium.

Tegutsetakse juba teist hooaega. Ideid jätkub ja vahvaid sündmusi on tulekul veel. Koostöös peitub jõud!

 

Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaia direktor

 

Sikupilli seltsi korvpall 2018