4.9

Lasnamäe Põhikool

Lasnamäe Põhikoolis arendatakse aktiivselt õpilaste loomingulisi võimeid.

Õpilased võtavad osa joonistamis- ja käsitöökonkurssidest, osalevad teatri- ja muusikaalases tegevuses. 2. septembril 2018 võttis grupp kooli 5.-6. klasside õpilasi osa Ukraina režissööri Irina Vassiljeva Eestis esimese venekeelse komöödiaseriaali „LasnaGorsk“ võtetest. Konkursil „MaxModa 2019“ auhinnati meie kooli õpilasi teatrietteaste eest. Lasnamäe Põhikooli lapsed esinesid muusikafestivalil „ Vikerkaar 2019“, mis oli pühendatud erivajadustega lastele. Joonistamise ja meisterdamise konkursil „Vikerkaar 2018“ sai auhinna meie kooli õpilane Rafael Kijanitsa.

Kool kasvatab õpilastes huvi eesti keele vastu, suunates neid osalema mitmesugustel konkurssidel ja projektides. Ja see õnnestub suurepäraselt! Näiteks võib tuua eesti keele luulekonkursi, kus 5. klassi õpilane Lev Jegorov sai kiituskirja. Traditsioonilisel ülelinnalisel luulekonkursil tuli laureaadiks ja sai eripreemia 7. klassi õpilane Roman Matvejenko.

Üks kooli eesmärke on anda lastele ökoloogilist haridust. Õpilased osalevad „Rohelise kooli“ programmi raames erinevates projektides: „Anna pakendile uus elu“, „Aga meil hoovis“, „Taastuv energia“, „Me ei saa elada ilma veeta“. Sellel aastal pälvis kool ökomärgise „Rohelise lipp“ keskkonnaalase töö eest.

Õpetajad toovad tundidesse vaheldust ja tõstavad huvi aine vastu interaktiivsete ülesannetega (Learningapps, Kahoot, Quizlet jm), kasutavad tundides roboteid. Robootikavõistlusel RoboOlümpia 2019 võitsid Lasnamäe Põhikooli kooli lapsed auhinna – Sphero Bolti roboti. Õpilased osalevad rahvusvahelistes eTwinningu projektides.

Allikas: Lasnamäe Põhikool

 

Kooli First Lego League võistkond leiutajad

 

Lasnamäe Põhikooli õpilaste tööd joonistamise ja meisterdamise konkursil „Vikerkaar 2018“

 

 

Vanaisa Krõlovi pidu

 

Eesti keele luulekonkurss

3. detsembril 2018 toimus Tallinna Õismäe Vene Lütseumis etlemiskonkurss, mis oli pühendatud kirjanik Ellen Niidu 90. sünniaastapäevale ja kirjanik Hando Runneli 80. juubelile.

Traditsiooniliselt pühendatakse luulekonkurss alati mõne eesti lastekirjaniku juubelisünnipäevale. Žürii hindas esitatava luuletuse peast lugemist, õiget ja ilmekat kõne, autori loomingulise mõtte eredat väljendamist. Lasnamäe Põhikoolist esinesid hästi Rafael Kijanitsa (4.b klass) ja Lev Jegorov (5.a klass), keda autasustati kiituskirjadega.

 

Oksana Kuprina, Lasnamäe Põhikooli õpetaja

 

Eesti keele luulekonkursi võitjad

 

eTwinning “Healthy food – healthy children”

Rahvusvahelisest eTwinningu projektist „Tervislik toit – terved lapsed“ (Healthy food – healthy children) võtsid osa kõige väiksemad Lasnamäe Põhikooli õpilased. Selle projekti eesmärk on tervislike toitumistavade arendamine ning populariseerimine õpilaste hulgas. 1.a ja 1.d klasside õpilased tutvusid tervisliku toitumise printsiipidega ja said teada puu- ja juurviljade ning teiste toiduainete kasulikkusest.

 

Jelena Beresneva, Marina Koprova, Lasnamäe Põhikooli õpetajad

 

 eTwinning “Healthy food – terved lapsed

 

eTwinning “My friends from the world”

Lasnamäe Põhikooli 5.a klassi õpilased võtsid osa rahvusvahelisest eTwinningu projektist „Minu sõbrad kogu maailmast“ (My friends from the world). Selle projekti käigus said lapsed tuttavaks teiste lastega paljudest riikidest, jutustades oma huvidest ja sõpradest ning täites igas kuus mõne huvitava ülesande, kasutades kõigeks selleks digivahendeid.

 

Tatjana Guzh, Lasnamäe Põhikooli õpetaja

 

eTwinning “Our first Christmas card”

Lasnamäe Põhikooli 6.a, 6.c ja 5.a klasside õpilased võtsid osa rahvusvahelisest eTwinningu projektist „Meie esimene jõulukaart“ (Our first Christmas card). See jõuluajal toimuv projekt on koolis saanud traditsiooniks. Lapsed valmistasid jõulukaardid oma kätega, kirjutasid kirjad ja saatsid need koolilastele teistesse riikidesse. Oma kirjades jutustasid lapsed endast, koolist ja meie riigi jõulutraditsioonidest.

 

Tatjana Guzh, Lasnamäe Põhikooli õpetaja

 

eTwinning “Our first Christmas card”

 

eTwinning „The Inner world“

Lasnamäe Põhikooli 6.d klassi õpilased võtsid osa rahvusvahelises eTwinningu projektist „The Inner world“. Projekt koosneb mitmest osast: tutvumine, jõulukaartide valmistamine projektis osalejatele, tutvumine riikide ja lemmikkohtadega, kirjade kirjutamine, esitlused, online-kohtumised, suhtlemine teiste riikide osalejatega. Projekti eesmärk oli tutvuda eri riikide kultuuri, harrastustega, jutustada teiste riikide lastele oma riigist, saada tuttavaks teiste riikide lastega, arendada suhtlemisoskust inglise keeles.

 

Tatjana Guzh, Lasnamäe Põhikooli õpetaja

 

eTwinning „Autumn in a packet – an autumn owl 2018–2019"

Lasnamäe Põhikooli 2. ja 5. klasside õpilased koos kunstiõpetaja Svetlana Afanasjevaga ja Tatjana Guzhiga võtsid osa rahvusvahelisest eTwinning projektist „Autumn in a packet – an autumn owl”. Projekti käigus tutvusid lapsed sügise, tema värvide ja muudatustega looduses, kordasid puude nimetusi. Korjatud koolihoovis puulehtedest lapsed tegid öökulle. Õpilased tutvustasid Euroopa koolilastele meie tervitusfraase „Привет“ ja „Tere“ ning tegid neid eri materjalidest. Lapsed said näha teiste laste töid ja teada, kuidas tervitussõnad teistes keeltes kõlavad.

 

Tatjana Guzh, Svetlana Afanasjeva, Lasnamäe Põhikooli õpetajad

 

 eTwinning Autumn in a packet - an autumn owl 2018-2019

 

eTwinning „Vikerkaar“

Septembrist maini osalesid eTwinningu programmi raames Lasnamäe Põhikooli 3.B, L ja A klasside õpilased aktiivselt projektis „Vikerkaar“. Kasutades Interneti ressursse ja suhtluskeskkondi osalesid õpilased mitmes loomingulises tegevuses ja tegid koostööd teiste riikide õpilastega. Nad koostasid kollaaži „ Minu kool“ ja interaktiivse plakati, joonistasid projekti logo, osalesid fotokonkursil ja projekti reklaamis, valmistasid jõulupostkaarte, laulsid laule partnerite keeles, lahendasid piltmõistatusi ja ristsõnu. Lasnamäe kooli algklasside õpetaja Liilia Sorokina ja tema õpilased esitasid projekti tulemused kooli stendidel ja kokkuvõttefilmis.

 

Liilia Sorokina, Lasnamäe Põhikooli õpetaja

 

eTwinning Projekt „Vikerkaar“