4.11

Pelgulinna Gümnaasium

Pelgulinna Gümnaasiumist sirguvad andekad kunstnikud. Gümnaasiumi kahe õpilase tööd valiti 21. rahvusvahelisele laste ja noorte graafikabiennaalile ja konkursilt „Vikerkaar“ nopiti kaks auhinda.

Poolas Torunis toimunud 21. rahvusvahelisele laste ja noorte graafikabiennaali näitusele valiti peaaegu 1000 eksponeeritava autori hulka kümme tööd Eestist, neist kaks Pelgulinna Gümnaasiumist.

Ainsana auhinnati Eestist 8–10-aastaste seas Ramona Marley trükitöö „Linnud“ (3.–4. klass, õpetaja Tiiu Esnar). Selles vanusegrupis anti välja 13 võrdset tunnustust. Näitusel oli vaadata veel Annabel Lindmetsa „Kustutada tuled“ (14 a, õpetaja Annika Tonts). Teised Eesti autorite teosed olid valminud Põlva, Tallinna ja Puka kunstikoolides.

Konkursilt „Vikerkaar 2018“ noppis Pelgulinna Gümnaasium kaks auhinda.

Töödeks olid Jete Nooni „Vaimud" (pliiatsid, vildikad, kollaaž) (5.a, õpetaja Annika Tonts) ja Rocco-Mattias Saadre „Me ei ole üksi" (akvarell, tindipliiats) (6.c, õpetaja Tiiu Esnar).

Konkursi korraldas laste ja noorte loomingukeskus Almari Tallinnas. Selle aasta teema oli „Me ei ole
universumis üksi". Kunstnikest, õpetajatest, linna esindajatest, konkursijuhist koosnenud žürii ning vaatajate hinnangute põhjal anti välja 25 võrdset auhinda kolmes vanusegrupis ja eri tehnikates tööde eest.

Tiiu Esnar, Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja

 

Ramona Marley „Linnud" (3. klass, õpetaja Tiiu Esnar), mis sai graafikatriennaali auhinna

 

Jete Nooni, 5. klass

 

Rocco-Mattias Saadre, 6. klass

 

Pelgulinna Gümnaasium tähistas Alfred Raadiku juubelit rahvatantsunädalaga „100 sõlge"

Pelgulinna Gümnaasium tähistas 14.−17. jaanuaril 2019 Alfred Raadiku sajandat sünnipäeva rahvatantsunädalaga „100 sõlge".

Nädala jooksul toimus palju tegevusi, mis seondusid endise Pelgulinna Gümnaasiumi tööõpetuse ja rahvatantsuõpetaja ning noorte tantsupeo idee autori Alfred Raadikuga. Õpilastele oli koostöös Tantsupeomuuseumiga üles pandud noorte tantsupeo ajalooline näitus. Töötoad kunsti- ja tööõpetuse tundides kulmineerusid suure rahvatantsukontserdiga kooli aulas. Kunstitunnis meisterdasid õpilased rahvusmustreid ja elusuuruses rahvatantsijate siluette. Lisaks meisterdati tööõpetuse tunnis puidust sõlgesid, mis kingiti rahvatantsijatele rahvatantsunädala viimasel päeval kontserdil „100 sõlge". Puidust sõlgede idee seisnes selles, et noored saavad oma isiklike sõlgedega laulu- ja tantsupeole minna, mis sümboliseerib Pelgulinna Gümnaasiumi endise tööõpetuse ja rahvatantsuõpetaja vaimu. Lisaks avati rahvatantsunädalaga „100 sõlge“ laulu- ja tantsupeo aasta.

Erik Kuldkepp, Pelgulinna Gümnaasiumi huvijuht

 

Tööõpetuse tunnis tehtud sõled

 

Rahvatantsunädala „100 sõlge" osalejad

 

Pelgulinna Gümnaasiumi jõulukontsert

Pelgulinna Gümnaasium pidas sellel õppeaastal oma jõulukontserdi Peeteli kirikus.

Pelgulinn on väike asum ja kogukond, millel on oma kirik. Seetõttu tegi Pelgulinna Gümnaasium koostööd Peeteli kiriku ja kogudusega, kes võtsid õpilasi rõõmuga vastu ja lasid pidada kaks vägevat jõulukontserti viimasel koolipäeval enne jõuluvaheaega. Kontserdil astusid üles kooli koorid, kitarristid ja näiteringi õpilased. Koorid laulsid jõululaule ja näitering tegi esinemiste vahel varjuteatrit.

 

Erik Kuldkepp, Pelgulinna Gümnaasiumi huvijuht

 

Pelgulinna Gümnaasiumi jõulukontsert

 

Pelgulinna Gümnaasiumi kevadkontsert „Minu veetlev leedi“

Pelgulinna Gümnaasium tähistas kevade saabumist 8. mail 2019 suure kevadkontserdiga „Minu veetlev leedi“ Salme kultuurikeskuses.

Kontsert oli täidetud muusika, rahvatantsu, võimlemise, näitlejate ja kitarrihelidega. Kevadkontsert oli inspireeritud muusikalist „Minu veetlev leedi“, mille põhjal oli kokku pandud näitlejate vahepalad muusikaliste ja tantsuliste numbrite vahele, et tekitada laadamelu. Kontserdil esinenud pea 300 Pelgulinna Gümnaasiumi õpilast lõid kooli ühtsustunde ja ühise hingamise.

Erik Kuldkepp, Pelgulinna Gümnaasiumi huvijuht

 

Pelgulinna Gümnaasiumi kevadkontsert

 

Eesti õpilaste meeskond CyberSpike võitis USA küberkaitsevõistluse

13. aprillil 2019 toimus USA avatud Magic CTF küberkaitsevõistlus, milles osales üle 30 meeskonna üle maailma. Eestlased esindasid kodumaad väärikalt, tuues kaasa esikoha ja neljanda koha. Võidukates meeskondades oli mitu Tallinna õpilast.

Võistlusel otsiti nelja tunni jooksul lahendusi kolmel tasemel krüpto- ja muudele taolistele ülesannetele.  

Esikoha sai CyberSpike: Jasper Rebane (Pelgulinna Gümnaasium), Johannes Kadak (TTÜ Tartu Kolledž), Rao Zvorovski (Tartu Ülikool) ja Joonatan Jakobson (Laagri Kool).

Neljanda koha sai Find the Flag: Julian Dinovski (Tallinna Polütehnikum), Vjatšeslav Maspanov (Tallinna Polütehnikum), Ervin German Žitnikov ja Dmitri Plotnikov (Tallinna Laagna Gümnaasium).

Eestist osales üheksa meeskonda. Võistlesid ka Paide Hammerbacki Põhikooli kaks meeskonda (lauljad ja tantsijad), kes nägid saabudes esimest korda Linuxit, kuid vaatamata sellele tulid nad 15. ja 17. kohale. 

Eesti võistkondade juhendajad ja korraldajad: Aleksei Talisainen, Triin Muulmann, Birgy Lorenz, Oliver Kikas, Liia Opmann, Marje Meenov.

Eesti meeskondade osalemist nii Eestis kui ka USAs toetas Carroli kogukond, osalemise võimalust tutvustas eestlastele Thomas Beyard. 

 

Birgy Lorenz, Pelgulinna Gümnaasiumi arendusjuht

 

Eesti võistkond võitis USA-s küberkaitsevõistluse