3.62

Tallinna Mardi Lasteaed

Tallinna Mardi Lasteaia tegus juuni algas lemmikloomanädalaga ja jätkus rändnäituse „100 teraviljapeenart Eesti Vabariigile“ avamisega.

Juuni esimene nädal oli Mardi lasteaias lemmikloomanädal. Nii kogunesidki päikeselise päeva hommikul lasteaia hoovi koerustükke tegema koerad, kes nautisid lasteaiamuru ning lubasid end paitada ja sügada. Lisaks koerte vaatamisele said huvilised teada, kuidas nende eest hoolitseda ja mida söögiks anda. Kohtumine koertega tekitas elevust ja rõõmu nii lastes kui vanemates.

Paar päeva hiljem tervitasid sooja päeva hommikul lasteaiaperet hamster, küülik, kala ja paar tigu. Kasside esindajaks oli uhke Sfinks, kelle sametine karvutu nahk tekitas üllatust ja palju küsimusi. Loomulikult olid vaatamiseks kohal ka lasteaia enda Madagaskari tarakanid, kelle Mürakarude rühma lapsed Aegviidu Looduskeskust külastades kaasa tõid ja kelle eest nad on terve aasta kohusetundlikult hoolitsenud.

Kohtumine lasteaiakaaslaste lemmikloomadega tekitas paljudes lastes soovi võtta ka endale koju loom. Kuna aga see tähendab suurt vastutust kogu looma elu jooksul, siis oli Keskkonnaameti toetusel selle tähtsa otsuse üle mõtlemiseks võimalik soovi korral kaasa võtta infovoldik „Loomasõbra meelespea“.

Juuni teisel poolel jõudis Mardi lasteaeda rändnäitus „100 teraviljapeenart Eesti Vabariigile“. Näituse ülesseadmine lasteaeda oli osa käimasolevast projektist „Viljast leivani“. Projekt sai alguse mais, kui lapsed koos õpetajatega külvasid külvikastidesse vilja. Vilja kasvamise kohta peavad rühmad külvikalendrit ja sügiseks valmib linna tingimustes vilja kasvatamisest ühine portfoolio. Et näitusel saadud teadmised paremini meelde jääksid, koostas iga rühm teema kohta ka toreda viljaga seotud mängu. Lisaks ergutas maitsemeeli Leibur oma tervislike toodetega.

 

Triinu Kotkas, Tallinna Mardi Lasteaia direktor

 

Lapsed leiba maitsmas

 

Lemmikloom tigu

 

Mürakarude rühma tarakanid