4.14

Tallinna 21. Kool

Tallinna 21. Koolil oli sündmusterikas ja edukas 2018/2019. õppeaasta. Kool tähistas 115. juubelit ühislaulmise, robootikatiimide tulemusliku esinemise, edukate õpilasfirmade, rahvusvahelise tuntuse ja kahe kvaliteediinnovatsiooni auhinnaga.

Kool tähistas 115. aastapäeva Tallinna Lauluväljakul traditsioonilise ühislaulmisega „Suur laulutund“, mis tõi laulukaare alla kogu koolipere, lisaks vilistlasi, lapsevanemaid ja Tallinna Reaalkooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi koorilauljaid.

Laulutund algas osalejate ühise rongkäiguga, mida juhtis kooli liputoimkond. Lauluväljakul tõusid tuletorni Eesti ja 21. Kooli lipp – nii algaski suur laulutund. Lauldi isamaalisi ja eesti rahvale tuntuks saanud kooslaule.

Kooli robootikatiimid esinesid edukalt nii Eesti kui rahvusvahelistel robootikavõistlustel. Võit Robotexil andis võimaluse esineda Soomes Euroopa meistrivõistlustel, kus tiim saavutas I koha ja Euroopa meistri tiitli. Robootikafestivalil Robotex 2018 toimus esmakordselt „CyberSecurity meets Robotex“ võistlus kübertalentide meeskondadele, kus gümnaasiumi võistkond saavutas I koha. Robootika-aasta päädis Ameerikas toimunud maailmameistrivõistlustel VEX Robotics Worlds 2019. Võistkonda tunnustati ihaldatud auhinnaga Elementary School Excellence Award (VIQC), mis väljendab eeskätt kõrget taset programmeerimises, roboti ehitamises ja võistluskultuuris.

Eesti õpilasfirmade võistluse finaali jõudis koolist lausa kolm õpilasfirmat. Võistlusel „Eesti parim õpilasfirma 2019“ saavutas tihedas konkurentsis 3. koha õpilasfirma (ÕF) Glaze, mille viis võiduni suur töö tootearenduse ja müügi vallas. Õpilasfirmale on kujunenud ka oma püsikliendid, kes laatadele just nende kohukesi ostma tulevad.

Preemia sai ka teine ÕF Borto, kes paistis silma väga kvaliteetse ja klientidele meeldiva nahast kotiga, mida saab kanda nii käes kui ka seljas. ÕF FreshUp teenis nii klientidelt kui ka žüriilt vaid kiidusõnu.

Kooli ettevõtlus-robootika õppesuund on kogunud tuntust ja pälvinud õppeaasta jooksul kaks kvaliteediinnovatsiooni auhinda. Kool võitis Eesti Kvaliteediinnovatsiooni auhinna 2018 ja veebruaris 2019 kuulutati Hiina Rahvavabariigi pealinnas Pekingis välja rahvusvahelise kvaliteediinnovatsiooni auhinna – Quality Innovation Award – võitjad. Seal saavutati võit hariduse innovatsiooni kategoorias ettevõtlus-robootika õppesuuna arendamise, innovatsioonistuudio loomise ning robootika lõimise eest teiste õppeainetega.

Auhinna andis kooliperele üle Eesti Kvaliteediühingu esimees Tiia Tammaru Estonia kontserdisaalis kooli 59. kevadkontserdil.

 

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli direktori asetäitja-arendusjuht

 

Algab rongkäik ühislaulmisele „Suur laulutund“.

 

Robootikatiim teistkordselt Ameerikas toimunud maailmameistrivõistlustel

 

Kolm õpilasfirmat Eesti võistluse finaalis

 

Rahvusvaheline kvaliteediinnovatsiooniauhind 2019

 

Tallinna 21. Kool kinkis Taani kuningannale oma lipu

15. juunil 2019 toimus Vabaduse väljakul Eesti lipu 135. ja Taani lipu 800. aastapäevale pühendatud perepäev, kus osales ka neli õpilasorganisatsiooni Tallinna 21. Koolist.

Riigikantselei ülesandel sisustati Eesti lipu telk, kus kajastus Eesti lipu ajatelg, mille eesti- ja inglisekeelse sisu koostas Mark Alexander Ummelas ja kujundas Kaur Vali.

Tallinna 21.Kooli Liputoimkond tutvustas lipukultuuri, heiskamise tehnikat, lipu käsitsemise ja lippude paigutamise protokolli.

Õpilasesindus ja KultuuriGild viisid läbi lastele mõeldud töötubasid – valmistati rahvusvärvides käepaelu ja käsilippe ning mängiti õpilaste valmistatud temaatilisi lauamänge, mis valmisid veebidisaini tundides. Inspitsiendigrupp korraldas üleväljakulist lipumängu.

Eesti lipu telki külastas Tema Majesteet kuninganna Margarethe II, kellele liputoimkonna ülem Bert Palts kinkis Tallinna 21. Kooli laualipu.
Galerii „Taani lipp 800 Eesti lipp 135“ (fotod: Aron Urb) 

 

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli arendusjuht

 

Tallinna 21. Kooli liputelk

 

Tallinna 21. Kooli lipp Taani kuningannale

 

Tallinna 21. Koolis toimus Cambridge C1 Advanced eksami tutvustusüritus

7. mail 2019 toimus Tallinna 21. Koolis rahvusvahelise C1 inglise keele testi Cambridge C1 Advanced tutvustusüritus.

Tervitussõnavõtuga esines direktor Meelis Kond, kes rääkis inglise keele õppe populaarsusest ja järjepidevusest juba alates aastast 1961, kui koolis avati süvaõppega inglise keele eriklass, millest kujunes tänini edukalt toimiv traditsiooniline ja atraktiivse õpisisuga õppesuund.

Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud CAE eksami tutvustusüritus on koolile märgilise tähendusega, sest CAE testi sooritamine on gümnasistidele kui keelemagnet – riigieksami sooritajaid jääb iga aastaga aina vähemaks.

Avasõnavõtus kinnitas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et riik soovib pakkuda võrdseid võimalusi kõikidele tublidele gümnaasiumilõpetajatele sooritada inglise keele rahvusvaheliselt tunnustatud test C1 tasemel tasuta. Cambridge C1 Advanced testi tutvustasid külalised Suurbritanniast – testimisfirma Cambridge Assessment English esindajad. SA Innove juhatuse esimees Birgit Lao rääkis korraldusküsimustest, piloottestimisest ja sellest, kuidas uus võimalus täiendab praegu kehtivat õpitulemuste välishindamissüsteemi. Õpilaste vaatenurka selgitas Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Marcus Ehasoo, kes tänas Haridus- ja Teadusministeeriumi, et loodi võimalus sooritada inglise keele test tasuta.

 

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli arendusjuht

 

CAE eksami tutvustusüritus

 

Avasõnad lausus haridus- ja teadusminister Mailis Reps

 

Külalised Suurbritanniast

 

Väliskülaliste päev Tallinna 21. Koolis

Tallinna 21. Kooli 2018/2019. õppeaasta esimene töönädal algas mitmete välisdelegatsioonide vastuvõtuga.

5. septembril hommikul külastas kooli 28-liikmeline Ülem-Austria liidumaa valitsuse delegatsioon eesotsas liidumaa asepeaminister-majandusministri Michael Strugi ja haridusministri Christine Haberlanderiga. Visiidi eesmärgiks oli tutvuda koolis kasutusel olevate digilahendustega ja -õppega.

Külalistele tutvustati EduInnoLabis toimuvat robootika- ja programmeerimisõpetust ning robootikat ja loodus-täppisteadustel põhinevat lõimitud õpet. Lisaks 21. koolile külastas liidumaa delegatsioon veel Haridus- ja Teadusministeeriumi, TTÜ-d, tuntud Eesti IT-ettevõtteid.

Erasmus+ projekti raames võõrustati samal päeval kahte gruppi ICEM-konverentsi delegaate, kelleks on teadlased USA-st, Aasia ja Euroopa riikidest.

Kooli külastasid veel Lõuna-Korea haridusametnikud Jeollabuk-do haridusametist, keda huvitas Eesti haridus- ning digiõppe korraldus.

Õpilased tutvustasid külalistele koolimaja, külastati ka õppetunde ja vesteldi õpilaste ja õpetajatega ning direktor Meelis Kond andis ülevaate kooli õppekorraldusest.

 

Meelis Kond, Tallinna 21. Kooli direktor

 

Kolm Eesti kooli tähistasid Läti Vabariigi juubelit

9. ja 10. novembril 2018 toimus Pärnus kolme kooli – Tallinna 21. Kooli, Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi iga-aastane kokkusaamine KoKoKo.

Koolid on omavahel kohtunud juba 17 aastat. Seekordse kokkusaamise teema oli „Läti Vabariik 100“. Lahendati ülesandeid ajaloost ja kirjandusest, esitati muusika- ja kunstiprojekte ning võisteldi inglise, saksa, vene ja prantsuse keele tundmises. Toimus ka mälumäng. Võisteldi veel Läti populaarsetel spordialadel ja võeti mõõtu humoorikatel teatevõistlustel, kus edukaimaks osutusid tallinlased. Koos õpiti Läti õpetajate juhendamisel ka naaberrahva keelt, luuletaja Contra rääkis läti kirjandusest ja selle tõlkimisest, õhtul esines läti rahvamuusikaansambel.

Omavahel vahetasid kogemusi ning arutlesid haridussüsteemi tuleviku üle ka õpetajad ja koolijuhid.

 

21. kool ja Tõnismäe Reaalkool tähistasid üheskoos Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva

21. veebruaril andsid Tallinna 21. Kooli muusikakollektiivid pidupäevakontserdi oma sõpruskoolis Tallinna Tõnismäe Reaalkoolis. Kontserdiga tähistati Eesti Vabariigi 101. ja laulupeo 150. aastapäeva ning eesti keele aastat.

Esinesid 21. kooli segakoor, meesrahvatantsurühm ja vokaal- ning instrumentaalansamblid. Esitusele tuli valik teoseid laulupidude kuldvarast, näiteks „Emakeelelaul“, „Kannel“ ja „Oh laula ja hõiska“, ning tantsupidude elutähtsa sõnumiga tants „Iga mees on oma saatuse sepp“. Kõlasid ka meie armastatumate heliloojate ning luuletajate teosed „Eesti muld ja Eesti süda“ ja „Ilus oled isamaa“.

Kontsert oli sissejuhatus Eesti Vabariigi 101. aastapäeva ürituste sarjale.

Järgmise kohtumise korraldab 2019. aastal Tallinna 21. Kool.

 

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli arendusjuht