3.30

Tallinna Kullerkupu Lasteaed

Tallinna Kullerkupu Lasteaias on nii suurte kui ka väikeste seas au sees aktiivne liikumine. Lasteaed on liitunud Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustikuga.

Üks tore ettevõtmine koos peredega on kevadine spordiõhtu „100 minutit sporti“. Liikumisõpetaja on selleks puhuks lasteaia õuealale ette valmistanud sportlikke tegevusi nõudvad punktid. Tublisid sportijaid ootab peale raja läbimist tervislik amps, kosutav jook ja medal.

Väga populaarsed ja oodatud on aprilli ehk südamekuu liikumishommikud. Kui lapsevanem hommikul lapse lasteaeda toob, saavad nad koos enne majja sisenemist liikumisrada läbida.

Igal talvel võtavad koolieelikud osa Limpa suusakoolist. Suusakool toimub kokku kolm korda ning selle ajaga on lastel võimalus lähemalt suusatamisega tutvust teha. Selgeks saavad suusatamise algtõed.

Rõõmu pakuvad ka sügisesed spordihommikud tervisekuul, sügisesed ja kevadised õuesõppepäevad. Oktoober on lasteaias tervisekuu ja selle raames toimub palju põnevaid sündmusi nii rühmades kui üle terve lasteaia.

Isadepäeva on tähistatud orienteerumisüritusega taskulampide valgel õues. Oluline on ju, et laps saaks isaga aega veeta ning teha koos midagi toredat ning seda hoopiski tervislikult õues liikudes.

Nii nagu laste ja nende vanemate tervis, on oluline personali tervisliku liikumine. Toimunud on mitmed põnevad ja motiveerivad üritused tervisemeeskonna eestvedamisel: maijooks, kepikõnni koolitus, rabamatkad, bowling ja teisigi sporti ja liikumist propageerivaid üritusi.

 

Karin Pero, Tallinna Kullerkupu Lasteaia õppealajuhataja

 

Sügisese tervisekuu spordihommik

 

Kevadisel õuesõppepäeval

 

Kullerkupu lasteaia muusikaõpetaja andis välja järjekordse raamatu

Tallinna Kullerkupu Lasteaia muusikaõpetajal Sirje Lukel ilmus veebruaris 2019 uus raamat – „Kõige väiksema lapse lauluraamat”.

2015. aastal valmis tal laulukogumik „Kõige väiksema lapse lauluraamat” esimene osa. Kuna kogumikule oli suur nõudlus ja õpetajal endal palju pakkuda, valmiski samal teemal järgmine kogumik.

Uus laulik sisaldab kokku 48 laulu, näpu-, käe- ja rütmimängu. Kõik lood on sündinud Kullerkupu lasteaias lastega tegutsedes ja lauldes. Väikestele laulusõpradele leidub mitmeid toredaid laule loomadest, lindudest, aastaaegadest, kodumaast, jõuluajast. Laulikus olevad lood sobivad 2–5-aastastele lastele, samuti lastele, kelle emakeel ei ole eesti keel.

Kogumikus olevatele lauludele on loodud fonogrammid, mida saab kasutada laulude saateks, muusikategevuses ja hommikuringis.

Õpetaja Sirje Luke on andnud välja ka teisi raamatuid. Sügisel ilmus tal raamat „Head käed ja head jalad”, mis sisaldas mitmesuguseid näpu- ja käemänge. Salme Kultuurikeskuses toimunud konverentsil viis autor läbi samateemalise õpitoa oma ametikaaslastele.

 

Karin Pero, Tallinna Kullerkupu Lasteaia õppealajuhataja

 

Sirje Luke „Kõige väiksema lapse lauluraamat”