3.86

Tallinna Läänemere Lasteaed

Paekaldal valge maja,

mida teistega segi ei aja.

Teab kõik me lastepere

see lasteaed Läänemere.

 

Tallinna Läänemere Lasteaed avati 1989. a 9. jaanuaril Tallinna 135. Lastepäevakodu nime all 12-rühmalisena.

Lasteaed on omanäoline, kuna siin töötab palju kunstiandega pedagooge ja laste käeliste tegevuste kõrge tase äratab tähelepanu ning lastevanemate imetlust.

Kollektiivi iseloomustab ühtekuuluvustunne, töökus, suhtlemisel huumor ja sõbralikkus.

Lasteaial on oma sümboolika, mille tutvustamisele ja kasutamisele pööratakse suurt tähelepanu, meil on oma logo, moto, lipp, mis heisati esimest korda 2000. a lasteaia lõpupidudel, laul, mida lauldi esmakordselt 2003. a. 2014. aastast on meil maskott hüljes Länni, kes tuli laste juurde lasteaia 25. juubelipidustustel suures kingikarbis. Nüüdseks on ta alatine laste pidude külaline.

Tallinna Läänemere Lasteaial on suurepärane asukoht – lähedal on Pirita jõgi ja Pirita-Kose oma kauni loodusega. Hea ühendus on Kadrioru ja kesklinnaga. Lasteaial on suur õueala, kus leidub palju rohelust. Erinevad puud, põõsad ja lillepeenrad muudavad  hoovi koduseks. Rühmadel on eraldi mänguväljakud ja kõigile sportimiseks spordiväljak. Lisaks rühmaruumidele on laste kasutada ka saal ja võimla. Vastavalt võimalustele toimub kogu aeg õpi- ja kasvukeskkonna parandamine nii toas kui õues.

Lasteaeda külastavad tihti teatrid ja teised külalised. Toimub palju erinevaid üritusi.

Õppetöö toimub eesti keeles.

Lapsevanemal on võimalik valida lisaks tasuline muusikaring, eesti keele õpe, inglise keele õpe, jalgpalli- või tantsutrenn.

 

Allikas: Tallinna Läänemere Lasteaed

 

Tallinna Läänemere Lasteaed tähistas 30. aastapäeva

9. jaanuaril 2019 täitus Tallinna Läänemere Lasteaial 30 aastat tegutsemise alustamisest. Sünnipäeva tähistamiseks toimusid traditsiooniline rongkäik ja ühislaulmine ning tantsimine.

Hommikul kella üheteistkümne ajal kogunesid kõik lasteaia rühmad koos õpetajate ja õpetaja abidega lasteaia hoovis. Rühmad olid varustatud oma rühma logodega, lasteaia logoga õhupallidega ja lasteaia lippudega. Rongkäigu ees marssis II kooliks valmistuv rühm (Karu). Nendel oli au kanda kõikide rühmade logodega tahvlit ja lasteaia paraadlippu. Väiksemad sõimelapsed, kes veel pikalt kõndida ei jaksa, osalesid rongkäigus kelkudel. Rongkäiguga ühinesid kõik lasteaia töötajad. Loomulikult oli kohal ka laste suur lemmik maskott Länni.

Rongkäik suundus lasteaia hoovist välja, tegi ringi ümber lasteaia. Lasteaia hoovi jõudsid tagasi rõõmsad punaste põskedega rongkäigulised ning seejärel algas pidulik ühislaulmine ja tantsimine.

Lapsi innustas kõige rohkem see, et Länni nendega koos tantsis. Kuid ka Lännile oli 9. jaanuar 2019 tähtis päev – nimelt sai ta 5-aastaseks. Sünnipäeva tähistamine jätkus rühmades lõunasöögi ajal tordi söömisega.

Lasteaia 30. sünnipäevaks oli II korruse koridori seintele üles pandud lasteaia ajalugu kajastav fotonäitus. Näituse materjalid on pärit lasteaia kroonikatest, kuhu 30 aasta vältel on ajalugu hoolsalt kogutud ja talletatud.

11. jaanuaril toimus Tallinna Läänemere Lasteaia 30. aastapäeva pidulik kontsert-aktus, sellest olid külalistena kutsutud osa võtma Tallinna linna ja Tallinna Haridusameti, Lasnamäe linnaosa esindajad, lasteaia endised töötajad ning vilistlased. Vilistlased andsid ka suurepärase kontserdi.

 

Mae Säinas, Tallinna Läänemere Lasteaia direktor

 

Läänemere Lasteaia 30. aastapäeva tähistamine 11. jaanuaril 2019

 

Läänemere lasteaia rongkäik