3.46
Tallinna Lasteaed Vesiroos
Tallinna Vesiroosi Lasteaia traditsioonid on sama tugevad kui nimekaimust taime paigal hoidvad kolmemeetrised varred. Samas väärtustatakse uuendusi – 2018/2019. õppeaastal kogusid õpetajad ideid rahvusvahelistes projektides, õppisid tundma roboteid ja sisustasid uue õuesõppe maja.
Iga Vesiroosi aiarühm tegeles „Rohelise kooli“ programmi raames keskkonnateemadega. Igal kuul toimusid matkad Sütiste parkmetsa ja neile pakkus vaheldust KIK-i projektide raames korraldatud looduse eripärade avastamise rännakud Mustamäelt kaugemal.
Et lapsed ka siseruumides oskaksid nautida olemise hetke, läbisid õpetajad vaikuseminutite koolituse. Mõnes rühmas kasutatakse tunnustatud VEPA programmi elemente, mis üksteise märkamise ja kiitmise najal loovad sõbraliku keskkonna. Teistes rühmades tuginetakse väärtuskasvatusel programmile „Kiusamisest vabaks!”.
Oluliseks peetakse rahvakalendri tähtpäevi. Mihklipäeval käiakse Eesti Vabaõhumuuseumis tutvumas talueluga, emakeelepäeval loetakse luuletusi, volbriööl ööbitakse koos nõidadega lasteaias, mõistagi joostakse marti, tutvutakse kadridega ja tehakse palju muud põnevat.
2019. aastal avati Vesiroosis Nutipesa, kus peidavad end nii suuremad kui väiksemad robotid, kelle juurde on igal rühmal ette nähtud külaskäigud.
Vesiroosi pikaajaline koostööpartner on Logistikapataljon, kus lõpurühmad käivad ekskursioonil ja mille ajateenijad korraldavad isadepäeval orienteerumist. Koostöö Tallinna Saksa Gümnaasiumiga aitab lastel sujuvalt lasteaiast kooli üle minna.
Kümme aastat on korraldatud Mustamäe lasteaedade teatrifestivali, mille raames on teatripisikuga puudutatud 5300 last. Piletitulu annetatakse „Märka ja aita“ fondi. Vesiroosi lasteaias toimub Mustamäe lasteaedade eriolümpia ehk piirkonna erirühmade sportmängud. Lasteaed osaleb Mustamäe lasteaedade laulupeokesel ja Tallinna võimlemispeol.
Rahel Rist, Tallinna Lasteaia Vesiroos õpetaja
Mustamäe lasteaedade teatrifestival sai kümneaastaseks
Aprillis 2019 pidasid Mustamäe lasteaiad Tallinna Lasteaia Vesiroos eestvedamisel juba 10. korda teatrifestivali. Tänavu osales 17 festivalil lasteaeda.
Kui Vesiroosi lasteaia direktor Jaanika Raudsepp sellele mõttele tuli, ei uskunud ta, et selline üritus jõuab esimese aastakümneni. Kuid selgus, et avatud sai uks imelisse võlumaailma.
Kümneaastane tegutsemine näitab, et üritus on elujõuline ja laste ning õpetajate poolt armastatud. Kõikide nende aastatega on saanud esinemiskogemuse ja nakatunud teatripisikusse 5351 last ja oma lavastajakätt on saanud proovida 745 õpetajat. Lavalaudadele on toodud 259 etendust.
Suure töö on teinud õpetajad koostöös vanematega kostüümide ja dekoratsioonide loomisel. Õpetajad teevad oma põhitöö kõrvalt vahvaid etendusi ja on näha, et kõik naudivad teatri tegemist.
Lisaks teatritegemisele on omal kohal liikluskasvatus. Kuu aja jooksul on näha tänavatel liikumas suuri lastegruppe. Lisaks aitab teatri tegemine kaasa laste liikumise ja tervise parandamisele. Leitakse uusi sõpru ja kasvab enesekindlus ja julgus.
Teatrietendustega teenitav tulu kantakse heategevusfondi „Märka ja aita!“. Sel aastal koguti 492 eurot.
Videokokkuvõte festivalist 2019 on nähtav siin.
Jaanika Raudsepp, Tallinna Lasteaia Vesiroos direktor
Mustamäe lasteaedade erirühmade kuuendad sportmängud
Tallinna Lasteaia Vesiroos eestvedamisel korraldati Mustamäe lasteaedade erirühmade kuuendad sportmängud.
Osalesid Sõbrakese, Rõõmupesa, Õunakese, Pallipõnni ja Vesiroosi lasteaedade erirühmad.
Vahva päeva avasid mängude maskott Tiiger ja tema sõber Zumba Kertu. Peale soojendust läbisid kõik lapsed kontrollpunktid. Igast läbitud punktist saadi tükike puslest, millest tuli kokku panna mängude sümbollille pilt. Spordipidu lõppes ühise piknikuga.
Toredat üritust jäid meenutama tänukiri ja vahva karikas, väike video ning lõputult positiivseid emotsioone.
Aasta pärast kohtutakse taas.
Jaanika Raudsepp, Tallinna Lasteaia Vesiroos direktor