3.65

Tallinna Männikäbi Lasteaed

Kuni Tallinna Männikäbi Lasteaia hoone meistrite käte all uut ilmet võtab, on lasteaia rühmad tegutsenud viies Mustamäe ja ühes Õismäe lasteaias.

Tallinna Männikäbi Lasteaed kuulub „Rohelise kooli“ programmi ja võtab osa projektist „Suur taimejaht“. Sellega seoses pööratakse suurt tähelepanu keskkonnateemadele, õpitakse tundma erinevaid kooslusi looduses ja püütakse käsitleda ka globaalseid teemasid. Koolieelsed ja arendusrühmad on palju ringi rännanud: on käidud loomaaias, vabaõhumuuseumis, vanalinnas ja mitmel pool mujal.

Kõik Männikäbi lapsed alustasid advendiaega meeleoluka päkapikudiskoga, kus liikumisõpetaja eestvedamisel said koos kõvasti tantsida. Lapsed võtsid osa luulekonkursist „Emakeele kaunis kõla“.

Taevatähekeste rühm osales Mustamäe laulupeokesel ja sellega seoses laulupeoteemalisel joonistusnäitusel, samuti multifilmikonkursil KeLaff, kus saavutas 7. koha oma multifilmiga kosmose puhastamisest. Kosmose puhastamise teema ja kosmose prügiimeja mõtlesid lapsed ise välja, samuti modelleerisid nad tegelased ja liigutasid neid. Õpetajad tegid tubli töö multifilmi monteerides.

Erilist tähelepanu on sel õppeaastal pööratud robootikale. Roboteid on tutvustatud ka vanematele – Taevatähekese rühma lapsed ja nende isad mängisid isadepäeval koos robotitega. Mesimummu sõimerühmas on samuti kasutatud erinevaid robootikavahendeid. Edaspidi, kui lasteaed on juba oma koju tagasi kolinud ja pisut roboteid juurde muretsenud, kavatsetakse korraldada lastele rühmadevahelisi robootikategevusi. Hiljem kutsub Männikäbi lasteaed meeleldi ka naaberlasteaedade lapsi külla.

 

Helve Pärnits, Tallinna Männikäbi Lasteaia õppealajuhataja

 

Männikäbi lapsed osalemas luulekonkursil „Emakeele kaunis kõla“

 

Mesimummi rühma lapsed Ozoboti lepatriinuga