4.38

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium järgib oma tegevuses elukestva õppe ideed. Aja jooksul on välja kujunenud traditsioonilised koolitused töötajatele ja huvitavad tegevused õppijatele.

2018/2019. õppeaastal keskendus täiskasvanute gümnaasium kooli töötajate loovust ja õppijate ühistööd arendavatele koolitustele.

Meeleolukaks kujunes TÕN-i raames töötajaile ja õppureile mõeldud loovtöö koolitus „Taimetrükk“, mille käigus valmisid meisterdajatele endalegi üllatusena erakordselt kaunid tööd.

Kooli pikaajaline traditsioon on maikuus südamenädala raames toimuv õppureid ja töötajaid ühendav tervislike suupistete võistlus, kus ühiselt valitakse kauneim ja maitsvaim roog.

Samuti toimub igal aastal detsembrikuus „Võõrkeelte kuu“, mille käigus tutvustatakse eri maade jõulukombeid, korraldatakse viktoriin ja viiakse läbi luulevõistlus.

Sellel õppeaasta said õpilased esimest korda osaleda pärimuskultuuri valikaine kursusel, mis kujunes nende seas väga populaarseks. Selle raames külastati Vargamäed, Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi, Filmi-, Pedagoogika- ja Tuletõrjemuuseumi. Huvipakkuvaks kujunesid ka välitööd metallidetektoriga ning koostöös sotsiaalainete sektsiooniga KUMU, Kadrioru Kunstimuuseumi ja Bastioni käikude külastamine.

Aprillis aset leidnud partnerkoolide õpilasesinduste kohtumine Lätis Jelgavas tihendas kontakte sõpradega, andis neile esinemiskogemuse rahvusvahelise auditooriumi ees ning lihvis võõrkeeleoskust.

 

Kert Lokotar-Reimann, Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi kunstiõpetaja, sotsiaal- ja kunstiainete ainesektsiooni juhataja

 

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi õpilasesesindus Jelgavas aprillis 2019

 

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi konkurss „Tervislik suupiste” 2019. Õpilane Kertu Koppel ja direktor Heiki Kiidli