3.24

Tallinna Kiisupere Lasteaed

Tallinna Kiisupere Lasteaial on välja kujunenud palju traditsioonilisi üritusi läbi aastakümnete nii lastele, personalile kui ka lapsevanematele.

Üks on kindel, Kiisupere lasteaed on nakatunud spordipisikust. Lasteaias toimuvad igal sügisel, talvel ja kevadel spordipäevad, kus lapsed saavad proovile panna oma kehalised oskused ning tunda rõõmu spordist. Samuti on tähistatud vastlapäeva Tondiraba jäähallis uisutades.

Aktiivsed ja tegusad on ka lapsevanemad, kes naudivad lastega koos sportimist. Alates 2009. aastast on toimunud isadepäevad spordiüritusena. Igal isadepäeval tulevad kõik isad kokku selleks, et oma lapsega koos sportlikest mängudest ja tegevustest osa võtta. Nüüd on juba teist aastat järjest toimunud ka emadepäev sportlikus stiilis.

Emadepäev algas nagu ikka pidulikult kontserdiga, pärast algasid spordimängud. Tegevused olid lihtsad: tantsu õppimine, nööri kerimine pulga peale, sabamäng. Emad oli rõõmsad ning nautisid igat koosoldud hetke oma lapsega. Päeva lõpuks kinkisid lapsed emadele armsad käsitsi meisterdatud kaardid ja kingitused.

Lisaks emade- ja isadepäevale on Kiisupere lasteaias kujunenud traditsiooniks ka Gonsiori 3 ja Lauteri 1 maja laste omavahelised temaatilised sõpruskohtumised. Kuna Kiisupere lasteaed jaguneb kolme maja vahel, siis kord aastas kogunetakse sõbrapäeva ajal ühisele õuealale.

Osaletakse nii Tallinna Kesklinna Valitsuse korraldatavatel spordipäevadel kui ka Audentese Spordiklubi korraldataval üle-eestilisel lasteaedade spordipäeval. Ja kui kahest liikumistunnist nädalas veel väheseks jääb, saavad lasteaia lapsed osa võtta tantsuringist „Tantsuhing“ ja JK Tallinna Kalevi jalgpalli huviringist.

 

Kristel Kiisk, Tallinna Kiisupere Lasteaia õppealajuhataja

 

Ringtants emadega

 

Aktiivsed ja tegusad on ka lapsevanemad, kes naudivad lastega koos sportimist, nagu ka sel emadepäeval

 

Kiisupere spordihommik

 

Audentese spordipäev