5.2

Tallinna Huvikeskus Kullo 

Tallinna Huvikeskusele „Kullo” oli 2018/2019. õppeaasta muusikaliselt edukas: Kullo tütarlastekoori Ellerhein saatis edu koorifestivalil „Tallinn 2019“ ja Kullo klaveriõpilane saavutas konkursil „Parim noor instrumentalist“ II koha. 

11.–14. aprillini 2019 toimunud XVI rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2019” saavutas Tallinna Huvikeskuse Kullo tütarlastekoor Ellerhein noortekooride arvestuses II koha ja kaasaegse muusika kategoorias I koha, jagades seda Soome kooriga Spira Ensemble.

Samuti osales Ellerhein kuue parima koori seas Grand Prix voorus. 

Koorikonkurss „Tallinn“ toimub alates 1972. aastast ning on ainuke rahvusvaheline koorikonkurss Eestis. Konkursile olid kutsutud osalema kõik kooriliigid ning võistlus toimus kaheksas kategoorias. Žürii koosseisu kuulusid Sharon J Paul (USA), Mathieu Romano (Prantsusmaa), Bo Holten (Taani), Maris Sirmais (Läti) ja Aarne Saluveer (Eesti). 

Festivali korraldab Eesti Kooriühing ja see toimub üle aasta. 

Eesti Muusikakoolide Liidu korraldatud konkursil „Parim noor instrumentalist 2019“ saavutas Tallinna Huvikeskuse Kullo klaveriõppe õpilane Venera Varlamova (11–12-aastaste vanuserühma B-kategooria) II koha. Tema õpetajaks on Veronica Khoretskaya. 

Samuti pälvis Venera Varlamova kohustusliku pala, Piret Rips-Laulu „Kurgede lend taevalaotuses“, parima esituse eest žürii diplomi.

Klaverieriala konkursi üle-eestiline voor toimus 30. ja 31. märtsil Tartus Heino Elleri nimelises Muusikakoolis, osales üle pooleteistsaja noore pianisti. Konkurss viidi läbi viies vanuserühmas ja kahes kategoorias. 

Žüriisse kuulusid Niklas Pokki, Peep Lassmann, Mati Mikalai ja Lembit Orgse. 

 

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskus Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal 

 

Tütarlastekoor Ellerhein 

 

Huvikeskuse Kullo õpetaja Ene Jakobson pälvis Anna Raudkatsi preemia

Tantsupeo avakontserdil 4. juunil 2019 andis peaminister Jüri Ratas üle silmapaistva rahvatantsualase tegevuse eest välja antava Anna Raudkatsi preemia, mille pälvis seekord Tallinna Huvikeskuse Kullo tantsuansambli „Sõleke“ looja ja peaballettmeister Ene Jakobson.

Ene Jakobson on rikastanud rahvatantsu repertuaari rohkem kui 200 eestiainelise tantsuga. Tema loodud tantsud on kuulunud mitmete tantsupidude repertuaari alates 1987. aastast. Eriti oluliseks tuleb pidada tema panust laste- ja noorte tantsurepertuaari loomisel ja arendamisel.

Anna Raudkatsi Fondi halduskogu liige Vaike Rajaste sõnul on Ene Jakobsoni aastatepikkune panus rahvatantsu arendamisse hindamatu väärtusega. „Anna Raudkats on kinkinud tantsupeole „Tuljaku“, millest on saanud tantsupidude kroonitants. Mul on hea meel, et XX tantsupeol saame kinkida tantsijatele selle tantsu uue ilusa muusikaseade. Ene Jakobsoni elutöö on olnud selle tantsu ja tantsutraditsiooni edasikandmine,“ ütles Vaike Rajaste. „Ka sellel juubelipeol on lavastusmeeskonnas mitmeid tema õpilasi ning kavas tema loodud tantse. Ma olen südamest õnnelik, et just sel juubelipeol saab preemia Ene Jakobson.“

Anna Raudkatsi stipendium on 1994. aastast välja antav elutööpreemia silmapaistva rahvatantsualase tegevuse eest. Auhinda annab välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi Anna Raudkatsi Fond ning see antakse välja Anna Raudkatsi 5 või 0-ga lõppeval sünniaastapäeva aastal (Anna Raudkats sündis 23. veebruaril 1886) ja igal üldtantsupeol. Viimati pälvis preemia 2016. aastal Maie Orav. Stipendiumi kätteandmist korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsiga.

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskuse Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal

 

Kullo õpilased ehtisid puu isetehtud helkuritega

Tallinna Huvikeskuse Kullo eelkooli õpetajate ja õpilaste eestvedamisel alustati 20. novembril 2018 Kullo ees oleva puu kaunistamist helkuritega.

Helkurid valmistasid lapsed ise ning riputasid need õpetajate abiga puu külge. Peale puu kaunistamist rääkis õpilastele helkuri vajalikkusest ja liiklusohutusest Kristiine linnaosa noorsoopolitseinik.

Helkurpuust sai Kullo õpilaste ühisprojekt, milles osalesid Kullo mitme huviringi õpilased ja mis aitas meelde tuletada helkuri igapäevast vajalikkust ja pöörab tähelepanu turvalisusele.

Kullo helkurpuu kaunistamine kestis kogu nädala. Kellel juhtus mõni helkur üle olema, tõi selle valvelauda või riputas ise maja ees olevale käsipuule. Kullo helkurpuu kaunistas kooliesist kogu jõulukuu.

Kairi Kaugema Tallinna Huvikeskuse Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal

Helkurpuu  

 

Kullo klaveriõpilane saavutas konkursil „Parim noor instrumentalist“ II koha

Eesti Muusikakoolide Liidu korraldatud konkursil „Parim noor instrumentalist 2019“ saavutas Tallinna Huvikeskuse Kullo klaveriõppe õpilane Venera Varlamova (11–12aastaste vanuserühma B-kategooria) II koha. Tema õpetajaks on Veronica Khoretskaya.

Samuti pälvis Venera Varlamova kohustusliku pala, Piret Rips-Laulu „Kurgede lend taevalaotuses“, parima esituse eest žürii diplomi.

Klaverieriala konkursi üle-eestiline voor toimus 30. ja 31. märtsil Tartus Heino Elleri nimelises Muusikakoolis, osales üle pooleteistsaja noore pianisti. Konkurss viidi läbi viies vanuserühmas ja kahes kategoorias. Žüriisse kuulusid Niklas Pokki, Peep Lassmann, Mati Mikalai ja Lembit Orgse.

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskus Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal

 

Kullo Lastegaleriis oli üle-eestilise laste ja noorte keraamikakonkursi „Savisellid“ näitus

12. aprillilist 8. maini 2019 sai Tallinna vanalinnas asuvas Kullo Lastegaleriis näha näitust Eesti laste ja noorte keraamikakonkursile „Savisellid 8” laekunud kunstitöödest.

Tänavu laekus konkursile 480 tööd 45 õppeasutusest, tööd on valminud 54 õpetaja juhendamisel.

Näitusel sai näha igas suuruses, värvis ja eri teemadel kujusid, nõusid, serviise, reljeefe. Ka kasutatud tehnikad olid mitmekülgsed – kleepvormid, glasuuritud esemed, maalitud esemed, treitud vormid, segatehnikad.

Tallinna Huvikeskus Kullo on keraamikakonkurssi „Savisellid“ korraldanud alates 2004. aastast. 

 

Kairi Kaugema, Tallinna Huvikeskus Kullo direktori asetäitja noorsootöö alal