5.3

Tallinna Kanutiaia Huvikool

Tallinna Kanutiaia Huvikool on kesklinnas tegutsev munitsipaalhuvikool, kus lastele ja noortele on huviharidust antud juba 1950. aastast. Huviringidesse on oodatud 4–19-aastased lapsed ja noored. Eraldi ringid on ka mudilastele.

Kanutiaia huvikoolis on võimalik õppida klaveri-, plokkflöödi-, kandle-, viiuli- ja kitarrimängu, joonistamist ja maalimist, puutööd ja meisterdamist, robootikat. Osaleda saab teatristuudios, näiteringis, tantsustuudios, kunstistuudios, lasteteatris Väike Ooper, mudilaste loovusstuudios, laste- ja noorte äriõppes, rõivaste õmblemis- ja disainistuudios ning filmiringis. 2019/2020. õppeaastast saab õppida mängima ukulelet, omandada teadmisi karjääri planeerimisest, võtta osa tehnoloogiaringist ning meisterdamise ringist „Teatri võlumaailm“. Kokku tegutseb koolis ligemale 50 huviringi.

Lisaks õppetööle korraldab huvikool lastele ja noortele suunatud tuntud ülelinnalisi projekte: teatrifestivali Kanutiaia Kann, moekonkurssi „Sedamoodi“ ning erivajadustega laste- ja noorte lauluvõistlust „Laulurõõm“. Suve sisustavad laagrid nii linnas kui Karepal.

 

Andres Kask, Tallinna Kanutiaia Huvikool

 

Tallinna Kanutiaia Huvikool