1.5.4

Pirita Kose Lasteaed sai uue modernse maja

12. septembril 2018 avati pidulikult Pirita Kose lasteaia uus 8-rühmaline lasteaiahoone, kus on kohti 176 lapsele. Ühtlasi on hoones ka Lehola Keskkonnahariduskeskuse õppeklass.

„Lasteaiakohtade defitsiit Pirita piirkonnas on saanud leevendust. Oluline on ka see, et lasteaed tegutseb nii meeldivas keskkonnas,“ sõnas Tallinna linnapea Taavi Aas.

Uus lasteaed ehitati olemasoleva lasteaia kinnistule. Seni kahes väiksemas hoones tegutsenud lasteaed sai endale ühe suurema ja nüüdisaegsema hoone koos suure õuealaga. Varem vaid nelja rühmaga lasteaed sai nüüd kaheksa moodsalt sisustatud rühmaruumi koos kõigi vajalike abiruumidega, võimlemis- ja muusikasaali, kaks tegevustuba lastele ning mugavad tööruumid personalile.

Keskkonnahariduskeskuse näol on tegu on juba aastaid tegutsenud Lehola Keskkonnahariduskeskuse filiaaliga.

Keskus saab valgusküllase toa, kus viibides tundub, nagu asuksid keset suurt metsa – kolmest küljest näeb maja ümbritsevaid puid. Keskusel on juba ette valmistatud mitu haridusprogrammi, mida pakutakse kõikidele lasteaedadele, kes seda soovivad.

Pirita Kose Lasteaia ehitushanke võitis kolme ettevõtte ühispakkumus (Pro Ehitus OÜ, Haart Ehitus OÜ ja KRTL OÜ). Ehitise maksumus on ligi 3,2 miljonit eurot, millele lisandusid projekteerimine, liitumistasud tehnovõrkudega ja sisustamine. Kokku kujunes uue lasteaia maksumuseks 3,5 miljonit eurot.

 

Pirita Kose Lasteaia uus maja asub keset rohelust, ruumi jätkub nii mängimiseks kui ka õuesõppeks

 

 

Lindi lõikamine sai Pirita Kose Lasteaias ootamatu pöörde, kui linnapea Taavi Aas ja abilinnapea Vadim Belobrovtsev palusid lapsi kui selle maja kõige tähtsamaid inimesi endi asemel linti lõikama

 

Tere tulemast, armsad lapsed, õpetajad juba ootavad teid!

 

Lasteaia rühmatoas võib tekkida tunne, et oled hoopis õues - suured aknad lasevad paista ümbitseval loodusel

 

Refereeritud ajalehest Pealinn(vt videoid ja fotosid siit).