3.77

Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed

Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaias jagus nii isetegemist kui koostegemist, jätkusid teemapäevad, kus iga laps valis endale tegutsemispaiga just selles rühmas, kus talle kõige huvipakkuvamat teemat käsitleti.

Nii õppisid üheskoos suuremad ja väiksemad lapsed eri rühmadest. Kõik teemapäeva tegevused olid üles ehitatud uurimisele, avastamisele ja katsetamisele. Teemade valik on olnud lai, näiteks kehastusid lapsed detektiivideks, kosmonautideks, uurisid Vana-Egiptust ja otsisid aardeid, õppisid tundma meeli ja proovisid neid kasutada.

Isadepäeva eel toimus Suitsupääsupesa õuel meeleolukas ja haarav kogupere „Isadepäeva seiklus“. Seiklejate ülesandeks oli ühe tunni jooksul läbida võimalikult palju kontrollpunkte ja otsida vastused legendis esitatud küsimustele.

Juuni algul oli Suitsupääsupesa Muumidel tore kokkamispäev õues. Õpetaja Oliveri juhendamisel küpsetati burgereid. Tegutsemist jagus kõigile hakkimisest grillimiseni. Burgerid tulid imemaitsvad, ei peljatud sibulat ega kodujuustu, muust heast-paremast rääkimata.

6. juunil rõkkas Suitsupääsupesa õu taas laste laulust, toimus juba 11. lasteaia laulupidu, mille motoks oli „Üheskoos on kõige parem“ ja millega tähistati laulupidude juubeliaastat. Sel korra oli pidu üles ehitatud nii, et suured ja väikesed laulsid ja tantsisid üheskoos. Laule- tantse harjutati ühiselt ning väikesed õppisid suurtelt ja  suured väikestelt. Oli lustlik ja hoogne pidu.

11. juunil avati Suitsupääsupesa talgute käigus lasteaia „poriköök“. Õpetajate eestvedamisel, lastevanemate abiga valmis põnev ja loovust arendav mängukoht, mis pakub palju vabadust ja mängulusti igas vanuses lastele, kus kõik on nagu päris, kuid samas inspireeriv ja väljakutseid pakkuv. Rõõmu porisupi keetmisest on esialgu palju.

 

Merle Ausing, Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaia õppealajuhataja

 

Suitsupääsupesa laulupidu „Üheskoos on kõige parem“

 

Poriköögis on vahva 

 

Kokkamispäev õues