5.7

Nõmme Muusikakool

2. veebruaril 2019 anti XXVII laulupeo „Minu arm“ sümfooniaorkestrite eelproovis Tallinnas üle Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemiad, mille pälvis ühe orkestrina oma aktiivse ja mahuka kontserttegevuse eest 2018. aastal Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester, dirigent Riivo Jõgi.

Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkestri jaoks oli hooaeg 2018/2019 väga sisutihe ja sündmusterohke. See sai suure avapaugu kooli juubelikontserdiga septembri alguses Eesti Raadio 1. Stuudios, sellega tähistas orkester oma tegevuse 15. aastat. Kui põigata korraks veel pisut ajas tagasi, siis enne hooaja algust suvel avanes orkestril suurepärane võimalus esineda kahe iseseisva kontserdiga ja lisaks osaleda ühiskontsertidel ülemaailmsel festivalil „Eurochestries’“ Hiina Rahvavabariigis Qingdaos.

Selle hooaja sisse mahtus ka koostöö Rumeenia Sigismund Toduță Muusikakolledži sümfooniaorkestriga (dirigent Mihaela Cesa-Goje). See kõik sai teoks tänu ERASMUS + projektile ENGOP (Educating New Generation of Orchestra Players). Oktoobris võõrustas Nõmme Muusikakooli orkester Rumeenia orkestrit, kellega anti ühiskontserdid Tallinnas Metodisti kirikus ja Tartus Tubina saalis. Tallinna kontserti külastas ka Rumeenia suursaadik Eestis, pr Daniela Mihaela Cămărăşan. Vastuvisiidil käis orkester mai alguses. Rumeenias esineti samuti kahel ühiskontserdil, Cluj-Napocas ja Oradeas. Nii kodus olles kui ka võõrsil esitati üheskoos lisaks maailmas tuntud heliloojate teostele ka Rumeenia ja Eesti heliloojate loomingut, mis kindlasti arendas noorte muusikute silmaringi. Vaatamata raskele kavale ja pikkadele proovipäevadele sujus koostöö rumeenlastega suurepäraselt. Kõik neli kontserti olid väga emotsionaalsed ja võeti publiku poolt ülihästi vastu. Nüüdsest on Nõmme Muusikakoolil Rumeenias oma sõprusorkester, kellega veedeti ühiselt aega nii Eestis kui ka Rumeenias ja seda mitte ainult pilli mängides, vaid ka teineteisele oma maa kultuuri tutvustades ja vaba aega sisustades.

Viimane selle õppeaasta kontsert viis Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestri järjekordselt „Eurochestries’“ festivalile, seekord Prantsusmaale.

Kõik läbitud projektid ja esinemised on kollektiivi liitnud veelgi ühtehoidvamaks ja tugevamaks ning muusikaliselt palju arendanud.

 

Greta-Liisa Lehtmaa, Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestri klarnetist

 

Nõmme ja Cluj`i Muusikakoolide ühendsümfooniaorkester ERASMUS+ programmi raames kontserdil Rumeenias. 

 

Nõmme Muusikakooli orkestrid valiti aasta kollektiivideks 2018

Eesti Kooriühingu 2018. aasta aastapreemiate jagamisel pälvis kõrgeima tunnustuse Tallinna Nõmme Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigendid Mart Kivi ja Aigar Kostabi), pälvides aasta orkestri tiitli.

Preemia omistati orkestrile silmapaistvate konkursitulemuste ja aktiivse kontserttegevuse eest puhkpilliorkestrite kategoorias. Preemia anti üle 26. jaanuaril Estonia kontserdisaalis, kus aastagala kunstiline juht oli Nõmme muusikakooli direktor Indrek Vijard.

Samaväärse aastapreemia vääriliseks mahuka ja aktiivse kontserttegevuse eest 2018. aastal nimetas Eesti Sümfooniaorkestrite Liit Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkestri (dirigent Riivo Jõgi). Preemia anti üle 2. veebruaril XXVII üldlaulupeo ,,Minu arm“ orkestrite eelproovis.

 

Indrek Vijard, Tallinna Nõmme Muusikakooli direktor

 

Nõmme Muusikakooli sümmfooniaorkester

 

Nõmme Muusikakooli puhkpilliorkester