5.1

Lasnamäe Muusikakool

2018/2019. õppeaastal oli Lasnamäe Muusikooli tähtaim eesmärk kooli puhkpilli-  ja sümfooniaorkestri ning akordionistide ansambli esinemine XXVII laulu- ja XX tantsupeol „Minu arm“. Tänapäevase hariduse juurde kuulub ka digioskuste omandamine ning Lasnamäe Muusikakoolis on avatud elektronmuusika eriala.

Elektronmuusika õppe eesmärk on anda algteadmisi helitehnoloogia, elektroakustiliste ning audiovisuaalsete programmide ning tehniliste vahendite vallas. Õppeaine tarvis on Lasnamäe Muusikakooli soetatud 15 iPadi ning tänapäevased salvestus-ja helitehnikaseadmed.

Lasnamäe Muusikakooli õpilaste head taset näitavad saavutused vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Märtsis toimus vabariiklik konkurss „Parim noor instrumentalist 2019“, kus Lasnamäe Muusikakool oli esindatud klarneti, klaveri, oreli, metsasarve, saksofoni, trompeti ja madalate vaskpillide erialal. Lõppkontsert toimus 14. aprillil Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis. Lasnamäe Muusikakooli õpilased said järgmised auhinnad: trombooni erialal sai Aleksandr Galios 3. koha, eufooniumi erialal Jegor Nefjodov 3. koha, trompeti erialal Aleksander Randalu diplomi, klaveri erialal Eliise Einama 2. koha, Anastasia Buldakova ja Aleksandr Ulm diplomid, oreli erilalal Anna-Liza Kiryakova 2. koha ja Gloria Spivak 3. koha.

Riias toimunud rahvusvahelisel vendade Medinšite nimelisel noorte pianistide konkursil saavutas 3. koha Alina Guseva ja V rahvusvahelisel trummarite konkursil „Trummaania 2019“ Sillamäel sai löökpilli eriala õpilane Artjom Emeliyanov 1. koha.

Populaarsed on iga-aastased õppereisid välismaale. Aprilli lõpus toimus õppereis Rumeeniasse Transilvaaniasse. Reisil tutvuti Rumeenia rahvamuusikaga, külastati George Enescu muuseumi Bukarestis ja Giuseppe Verdi ooperit „Don Carlos“ Bukaresti rahvusooperis.

 

Erika Jefimova, Lasnamäe Muusikakooli juht

 

Lasnamäe Muusikooli sümfooniaorkester

 

Lasnamäe Muusikooli akordionistid

 

Lasnmäe Muusikakooli noorteorkester