4.17

Tallinna Heleni Kool

Tallinna Heleni Koolil on olnud aktiivne aasta, kuna kool sai tänavu 25-aastaseks. Sünnipäeva meeleolukaks tähistamiseks on koolis korraldatud rohkelt üritusi.

Koolisisestest ettevõtmistest on märkimisväärne laste vahva joonistusvõistlus, mille parimad said auhinnaks enda võidupildiga postmargid. Maikuus kirjutasid kooli nägemispuude osakonna õpilased esmakordselt punktkirjandi  teemal „Minu kool“.

Kooli õpetaja esitasid endi välja mõeldud viipekeelse teatrietenduse, mis on nii populaarseks osutunud, et õpetajad tundsid end vahepeal nagu poole kohaga teatrinäitlejad. Lisaks on juubeli raames korraldatud meeleolukaid kokkusaamisi ning ettevõtmisi endistele töötajatele ning vilistlastele, viimased andsid ka tunde õpilastele, ning muidugi oli ka üritusi kogu kooli personalile.

Koostöös Eripedagoogide Liiduga ilmus maikuus Eripedagoogika number, kus kooli õpetajad tutvustavad lugejale lähemalt Heleni kooli ja lasteaeda ning kirjeldavad oma igapäevast tööd lastega.

14. mail 2019 külastas kooli Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes ütles külaskäigu järel nii: „Külastasin täna toredate laste ja õpetajatega Tallinna Heleni Kooli, kus on lasteaed ja kool kuulmis-, nägemis- ja kõnepuuetega lastele. Tallinna Heleni Kool on sõbralik ja rõõmus kool ja mul oli väga vahva sealsete laste ja õpetajatega suhelda. Erivajadustega lapse tulevik sõltub ühelt poolt kodust ja teiselt poolt teenuste kättesaadavusest. Mul oli hea meel näha, et Tallinna Heleni Kool on tõeliseks toeks seal õppivatele lastele ja nende vanematele. Soovin kooli tublile meeskonnale jõudu ja jaksu edaspidiseks!” See külaskäk andis meeldivat ning vajalikku tagasisidet, et tublide õpetajate ja toredate laste tegemisi on märgatud, õpetajate tegevus ja tugi õpilastele ning nende vanematele on hinnatud ning vajalik.

Ilona Klettenberg, Tallinna Heleni Kool 

 

Pilt joonistusvõistluselt, joonistas Camilla Kurg

 

Punktkirjandi näidis 

 

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kirjutas Heleni koolis pimeda õpilase Danieli juhendamisel punktkirjas oma nime