5.6

Mustamäe Laste Loomingu Maja

Mustamäe Laste Loomingu Majas (MLLM) said lapsed nii sügisesel kui talvisel koolivaheajal osaleda tasuta laagrites „Koolivaheaja meistrimehed“. Eesmärk oli sisustada õpilaste vaba aega, anda uusi teadmisi ja oskusi; laiendada silmaringi ja aidata leida uusi sõpru.

Sügisvaheaja laager on igasügisene üritus, mida ootavad lapsed nii lähedalt kui kaugemalt, selle töötubades võib tegeleda kunstiga, liikumisega, meisterdamisega. Päev algas kell 10.00 ja lõppes kell 14.00. Laagris osales igal päeval 30–40 õpilast Tallinna koolidest. Tegevusi viisid läbi MLLM õpetajad.

Talvevaheaja laager kestis neli päeva, osa võttis 30–50 Tallinna koolide õpilast. Huvitavaid tegemisi leidus kunsti-, meisterdamis-, tantsu-, teatri- ja muusikatöötubades. Õpilased said iga päev valida nelja tegevuse vahel. Hommikuti olid käelised ja üldarendavad, peale söögipausi liikumist nõudvad tegevused. Lapsed osalesid meelsasti kõikjal, võistlesid omavahel ja tundsid rõõmu oma saavutuste üle.

Lisaks korraldas MLLM koos Eesti Punase Risti Tallinna Seltsiga laagri lastele toimetulekuraskustega perekondadest. Novembris said 16 last veeta ühe nädalavahetuse MLLM töötubades meisterdades, joonistades, osaledes muusikateraapias ja sulgpalliturniiril. Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi kaasabil said lapsed rikkaliku hommikusöögilaua, külastada Tervishoiumuuseumi, vaadata lastefilmi kinos Apollo, lõunat süüa kohvikus ja kaasa väikese kingikoti.

Lapsed leidsid, et sellised laagrid on väga toredad ja nad osaleks neis meelsasti veelgi.

 

Erna Podanjova, Mustamäe Laste Loomingu Maja direktor

 

Pillimängufestivali „IGAL ÜHEL OMA PILL“ peeti juba viiendat korda

16. aprillil 2019 peeti pillimängufestivali „IGAL ÜHEL OMA PILL“, seekord juba viiendat korda. Üritus oli mõeldud kõikidele Tallinna koolide õpilastele, olenemata eeldustest, kogemustest ja võimetest.

Pillide valik oli  mitmekesine: lihtsamatest rütmipillidest kuni keerulisemate keel- ja puhkpillideni, eriti huvitavad olid sel aastal rahvapillid: moldpill, põispill, balalaika, lõõtspill.

Igal aastal on osalejaid paljudest Tallinna koolidest. Igal aastal lisandub järjest uusi esinejaid, kes meelsasti võtavad festivalist osa. Sel aastal osales 17 kooli.

Konkursi „Igal ühel oma pill“ muusikaõpetajatest ja Kultuurikeskuse „Kaja“ esindajast koosneva žürii valikul osutusid parimateks Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumist Alisa Koźlova (õpetaja Aleksandra Kõrvel); Mustamäe Laste Loomingu Majast Jessika Matt, Anna Marii Männiste, Antoni Kornet (õpetaja Tiiu Tamm); Tallinna Pääsküla Koolist Cristofer Valkenklau ja Silver Krüger (õpetaja Kaur Paldre).

Muusikaõpetajate vastukaja oli igati toetav ja positiivne. Lapsed said juurde esinemiskogemust ning julgust edaspidigi pillimänguga tegelda ja oma oskusi lihvida, et järgmistel esinemistel end veel paremini näidata.

 

Tiiu Tenno, Mustamäe Laste Loomingu Maja arendusjuht

 

Mustamäe Laste Loomingu Maja viiuldajad esinemas 

 

Mustamäe Laste Loomingu Maja kevadkontsert

Mustamäe Laste Loomingu Maja korraldas 3. märtsil 2013 Vene Kultuurikeskuses traditsioonilise kevadkontserdi.

Kontserdil esinesid Mustamäe Laste Loomingu Maja ringide õpetajad ja õpilased: laste- ja noortekoori „Hellas“ mudilased (õpetaja E. Maasalu), tantsuring „Filigraan“ (õpetaja N. Tšalaja), estraaditantsukool „Peppy Dance“ (õpetaja O. Juškova), klaverisolistid (õpetajad T. Tamme, H. Kivimägi), koreograafiaring „Pääsuke“ ja sportlike tantsude esitajad (õpetaja S. Ilves), kitarriring (õpetaja M. Kuusler), show-tantsuring „Jete“ (õpetaja D. Senkel ja E. Rüütli), loovusring „Sipsik“ (õpetaja E. Reinkort), teater „Naeratus“ (õpetaja T. Tomilova), pühapäevakooli ja muusikateatri (õpetaja T. Pekarskaja) ning moedisaini ja kostüümiteatri õpilased (õpetaja I. Širjajeva).

Kontsert andis lastele hea võimaluse saada uusi esinemiskogemusi, näidata oma esinemisoskust ja julgust toime tulla suurel laval. Ka juhendajad said oma ideed suurel laval ellu viia.

Kevadkontsert näitas, et selline tore ettevõtmine liidab kokku õpetajad, lapsed ja vanemad ühtseks koolipereks.

Ürituse läbiviimist toetas programm „Kodurahufoorum“.

 

Allikas: Mustamäe Laste Loomingu Maja

 

Mustamäe Laste Loomingu Maja perepäev

26. mail 2019 korraldas Mustamäe Laste Loomingu Maja perepäeva Männi pargis.

Männi pargis toimunud traditsioonilisel üritusel osalesid kõik Mustamäe Laste Loomingu Maja (MLLM) muusika-, tantsu-, laulu-, spordi ja üldkultuuriringid. Tervitussõnad kõlasid abilinnapealt  Vadim Belobrovtsevilt ja Mustamäe Linnaosa vanemalt Lauri Laatsilt. MLLM direktor Erna Podanjova jagas välja aumärgid parimatele õpilastele ja lapsevanematele. Üritusest võtsid osa ka Tallinna Huvikeskuse Kullo tantsuansambel „Sõleke“, Kopli Noortemaja laulusolistid ja tantsuring „EXTEMP“, Tallinna Kanutiaia Huvikooli Modelli- ja tantsustuudio „Sixtina“. Töötubades sai mängida malet ja kabet, meisterdada, joonistada, ei puudunud ka loterii. Tegevust jätkus terveks päevaks nii suurtele kui väikestele. Isegi kohati tugevnev vihmavaling ei seganud perepäevalisi, esineda said kõik soovijad. Lapsevanemad ja pealtvaatajad said osa vahvast kontserdist ja lapsed olid rõõmsad, et said näidata suurel laval oma oskusi.

 

Erna Podanjova, Mustamäe Laste Loomingu Maja direktor

 

Lava ootab esinejaid

 

Perepäeva lõbusad tegelased