3.13

Rõõmutarekese Lasteaed

Rõõmutarekese Lasteaias olid harjutused sabale ehk avastusõpe 2018/2019. õppeaasta põhisihiks.

Õppeaasta alguses avastati, et avastusõpet on kõige vahvam ellu viia teaduspäevade abil. Iga rühm valis endale teema, mida soovis avastada, ja korraldas siis kogu lasteaia koolieelikutele teaduspäeva, milles oli üllatusi, nalja, koostööd, pusimist, leiutamist, loovuse rakendamist, itsitamist ja kohalolu.

Teaduspäevadest hoo sisse saanud, järgnesid riburada pidi ka teised avastused. Teatri tegemine osutus eriti avastusterohkeks, kuna välja tuli mõelda nii tekst, kostüümid kui ka tegelaskujud – ja nii tegi iga kuu üks rühm kogu lasteaiale teatrietenduse.

Väga meeldisid lastele hommikused vaikuseminutid, mil kogu lasteaiapere ühes rütmis hingates päeva alguse lõi. Edasi selgus, et lastele meeldib hommikuti koos tantsida. Siis avastati lastejooga rahustav ja lõõgastav mõju. Ühistest teemahommikutest viimasena avastati klassikalise muusika võlumaailm.

Rõõmutarekese looduselembus on teada juba varasemast ajast, kuid seekordsed avastusretked nõudsid põhjalikumat vaatlemist, mistõttu liituti linnaaianduse projektiga. Igas rühmas toimus õuesõppepäev ja lasteaias kasvatatakse nüüd endale ise süüa, et olla veelgi keskkonnateadlikumad ja 
-hoidlikumad. Iganädalane fotojaht jälgimaks looduse aaastaringi tõi esile muutused looduses. Jätkusid ka varem käivitatud avastusretked – igal kuul käis kogu lasteaed looduses matkamas ja sportimas, Tallinna raekojas väikesi linnakodanikke tervitamas ning kuu alguses heisati lipp lasteaia sünnipäevalastele.

Lapsevanemate korraldatud südantsoojendav „ahjukontsert“ ja heategevuslik mihklilaat tõid lasteaiale uue ahju ning heategevusprogrammi „Märka ja aita“ toetuse. Lapsevanemad algatasid ka aiaehituse, mille tulemusena sai lasteaed uue ja turvalise aia, mis löödi särama kevadisel talgupäeval ja kuhu toodi uued linnaaianduse kastid.

Avastusi jätkus kogu aastasse nii robootikas, inimsuhetes, õppetegevustes, ühisüritustes, väljasõitudes kui kõiges muus. 

 

Vivika Vahesalu, Rõõmutarekese Lasteaia õppealajuhataja

 

Avastusretk õuesõppepäeval

 

Heategevuslik mihklilaat Rõõmutarekese lasteaia õuel

26. septembril 2018 korraldati Rõõmutarekese Lasteaias teist aastat heategevuslik mihklilaat.

Laada eesmärk oli teha head ja tunda rõõmu koosolemisest. Sügislaadal kaubeldi omamaiste puu- ja köögiviljadega, hoidiste ja küpsetistega. Päev lõppes südantsoojendava ahjukontserdiga, mille korraldasid Rõõmutarekese lasteaia lapsevanemad ja vilistlased. Ahjukontsert üllatas ja rõõmustas rohkete esinejatega ning pakkus sooja ja paitava kontsertelamuse kogu lasteaiaperele. Mihklilaadalt saadud tulust annetas iga rühm „Märka ja aita“ heategevusprogrammi jaoks, lisaks koguti ahjukontserdi perepiletiga tulu lasteaiale uue ja suurema ahju soetamiseks, et toetada ja edendada lasteaias tervislikku toitumist.

 

Vivika Vahesalu, Rõõmutarekese Lasteaia õppealajuhataja