3.55

Tallinna Veerise Lasteaed

1. märtsil 2019 oli Veerise lasteaias rahvuste õhtu. Selline üritus toimus lasteaias esimest korda ning seal tutvustati erinevaid maid ja rahvaid, kes on lasteaias esindatud. Rahvuste õhtu idee algataja ning üks eestvedaja oli õpetaja Erika Peit.

Koostöös Vene Suursaatkonnaga, Taani Saatkonnaga, Ungari Instituudiga ning eri rahvusest peredega koostati huvipakkuv näitus, kus olid esindatud India, Mehhiko, Austraalia, Tadžikistan, Taani, Inglismaa, Läti, Leedu, Venemaa, Ungari ning Eesti. Saatkonnad olid taolisest ettevõtmisest väga liigutatud ning on nõus jätkama edaspidigi koostööd rahvuslike ürituste korraldamisel, õppekäikude läbiviimisel ja muudel temaatilistel üritustel.

Rahvuste õhtule eelnenud neljal päeval toimusid eelüritused rühmades: tantsu töötoad, matrjoškanukkude värvimine, samaovaris tee valmistamine ning hiljem tee joomine barankadega, läti keele õpe, erinevate riikide rahvariiete selga proovimised – pildistamine ning palju muud.

Temaatilisel näitusel – rahvuste õhtul sai kuulda võõraid keeli, mängida teiste rahvaste mänge, kuulda huvitavaid lugusid erinevatest kultuuridest ning maitsta põnevaid toite. Väga populaarseks osutusid Mehhiko ja India piirkond, mille pered olid ette valmistanud omanäolisi hõrgutisi, nagu näiteks ladoo ning India jäätis Kulfi pistaatsiaga. Maaliti hennatätoveeringuid, mängiti kriketit ning prooviti selga sari. Austraaliast pärit isa aga mängis lastega kõrbeloomade mängu ning puhus didžeriduud – iidset aborigeenide pilli. Suur tõmbenumber olid ka matrjoškanukud, mida ikka ja jälle võeti lahti ning pandi kokku. Laual auras vene rahvusroog – pannkoogid. Esindatud oli ka Eesti erinevate rahvuslike esemetega ning laud oli kaetud kiluleibade ning kamajoogiga.

Tore oli näha huvitatud peresid uudistamas näituse väljapanekut ning suhtlemas omavahel erinevates keeltes. Kindlasti saab nii kaasata teistest riikidest pärit lapsevanemaid Eesti kultuuri ja keskkonda.

 

Kairi Mander, Tallinna Veerise Lasteaia õppealajuhataja

 

1. märtsil 2019 oli Veerise lasteaias rahvuste õhtu

 

1. märtsil 2019 oli Veerise lasteaias rahvuste õhtu

 

 

Projektipõhise õppe parimate praktikate jagamise päev Tallinna Veerise Lasteaias

27. märtsil 2019 kogunesid Tallinna Veerise Lasteaeda 70 alushariduse õpetajat ja erinevat eriala spetsialisti üle kogu Eesti, et jagada parimaid praktikaid projektipõhisest õppest.

Praktikaid kuulates sai selgeks, et projektõpe on hea viis, kuidas lapsest lähtuva kasvatuse põhimõtteid ellu viia. Lapsest lähtuva kasvatuse rakendamisel peetakse oluliseks toetada lapse kasvamist iseseisvaks mõtlejaks ning loominguliseks isiksuseks, kes väärtustab avatud ühiskonda, kus igaühel on õigus oma arvamusele. Projektõpe põhineb lapse enda kogemusel.

Oma kogemusi projektipõhisest õppest jagasid Karina Tammeri ja õpetaja Merilin Karelin Eralasteaiast Naba, Evelin Sarapuu Tartu Ülenurme Lasteaiast, õpetaja Maie Mooses Karksi-Nuia Lasteaiast, õpetaja Ave Allandi Kolga Lasteaiast, Anneli Laamann ja õpetaja Kristina Bode Tabasalu Teelahkme Lasteaiast ning päeva võttis kokku Maire Tuul Tallinna Ülikoolist.

Praktikate jagamise päeva algataja on Tabasalu Teelahkme Lasteaia direktor Anneli Laamann, kes kutsus esinejad ning tõi kokku temaatikast huvitatud inimesed. Veerise Lasteaial oli suurepärane võimalus koostööks, pakkudes ruume, korraldades õppepäeva, otsides sponsori ja saades nii kogu oma meeskonnaga osa huvipakkuvast ja väärtuslikust päevast. 
 

Kairi Mander, Tallinna Veerise Lasteaia õppealajuhataja

 

Projektipõhise õppe parimate praktikate jagamise päev Veerise lasteaias