3.66

Tallinna Magdaleena Lasteaed

Tallinna Magdaleena Lasteaia logol on kujutatud rongi, sellest tulenevalt on lasteaia 2018/2019. õppeaastal toimunud üritused koondatud ka n-ö rongi.

Säravamad ja meeldejäävamad vagunid lasteaia rongil on olnud õppeaasta alguse avamine käpiknukkude Anna ja Adami etendusega, kompostikastide rajamine, helkuriaia loomine, talvine päkapikumatk advendi tähistamiseks, smuutikonkurss ja hommikuvõimlemine südamekuul, suusatamine Suusabussiga, jalgpallihommik FC Flora koondise jalgpalluritega, talvine matk metsa ning kevadine matk Pikakari randa. Oma koha vagunites leidsid ka rahvakalendri tähtpäevade üritused. Suurt rõõmu sai tunda miniaia rajamise vaguni üle, mille idee sündis vanadest seismajäänud riiulitest.

Kõige vahvam sündmus õppeaasta rongil oli õuepäev suve alguse tähistamiseks. Õuepäeva hommik algas hommikusöögiga õues – iga rühm leidis omale mõnusa koha söömiseks ja toit maitses imehästi. Lapsed said mängida kõikide pillidega, mis muusikaõpetajal kapis leidus, mullitada hiigelmulle,  teha katseid õpetaja juhendamisel, mängida liikumismänge ning maalida. Ka laste armas taimeaed sai kastetud ja läbi uuritud. Kuna 4. juunil on ka Eesti lipu sünnipäev, toimus selle puhul lippude lehvides uhke muusikamarss ümber maja. Lõunasöögiks said käed pesukausis puhtaks pestud ja lõunasöök õues võis alati. Peale lõunat koguneti söömiseks jälle õue ja algas vahva perepäev kohviku, meisterdamise, koorikontserti ja laulumängudega.

Väga oluline oli ka 2018/2019. õppeaastal projektõppe läbiviimine. Õpetajad käisid koolitustel, tegid sisekoolitusi ning korraldasid jagamislõunaid, kus iga rühm tutvustas enda läbi viidud projekte. Lasteaed tunneb uhkust Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustikuga liitumise ning aktiivse tervisemeeskonna üle.

 

Anneliis Hindreus, Tallinna Magdaleena Lasteaia õppealajuhataja

 

Lasteaia õppeaastarong

 

Magdaleena lasteaia miniaed