3.27

Tallinna Komeedi Lasteaed

Komeedi lasteaed osaleb koostöös Tallinna Keskkonnaametiga alates jaanuarist 2019 linnaaiandusprojektis.

Projekti eesmärk on pakkuda lastele looduskasvatust vahetu kogemusena ja kujundada aed omanäoliseks, silmailu ja teadmisi pakkuvaks paigaks, kus on hea olla nii meie lastel, töötajatel, vanematel kui ka külalistel. Soov on muuta lasteaed kohaks, kuhu ka kooli läinud lapsed tulevad pärast tunde meeleldi mängima ja unustavad nutiseadmed. Imeline õueala suunab lapsi leidma oma tuleviku huviala juba nüüd.

Aprilli alguses hakkasid lapsed koos õpetajatega kasvatama ette mitmeid taimi. 24. aprillil oli talgupäev, kus vanemad aitasid kokku panna kokku istutuskaste ja püramiidkaste. Tööd jätkus ka mulla vedamiseks. Kastidesse ümber istutatud taimi käisid lapsed suve jooksul usinalt kastmas.

 

Helin Värtina, Tallinna Komeedi Lasteaia direktor

 

Taimede eelkasvatamine

 

Linnaaianduse koosolek lastele mais 2019

 

Linnaaia talgud

 

Tallinna Komeedi Lasteaia Vikerkaare rühmas kasvatati kartuleid

2018. aasta kevadel tegid Komeedi lasteaia Vikerkaare rühma lapsed emadele kingituseks poolitatud kartulist külvikasti, kuhu oli külvatud maitsetaimede seemned.

Kartuleid toodi veel hiljem juurde. Kogu ülejääk tükeldati nii, et igale tükile jääks idu ja mai kolmandal nädalal said need mulda. Suvi oli kuiv ja päikseline, kartulid kasvasid külvikärus jõudsasti.

Kartulid aina kosusid. Sügis oli soe ja ilus ning saagi koristusega ei olnud põhjust kiirustada. Lõpuks 5. novembril võtsid lapsed koos õpetajaga üles oma kartulisaagi. Oma suureks üllatuseks oli sündinud ime. Saagiks oli täpselt 100 kartulit. See oli laste kingitus Eestile – endi kasvatatud 100 kartulit. Elagu Eesti!

 

Helin Värtina, Tallinna Komeedi Lasteaia direktor

 

Komeedi lasteaia Vikerkaare rühma lapsed kartuleid istutamas