3.82

Tallinna Tihase Lasteaed

Nutikuul osalesid Tallinna Tihase Lasteaia lapsed mänguhommikul „Mängime ja õpime koos“ ja nutikate vidinate õhtul.

23. aprillil 2019 olid Tihase, Lille ja Mutionu lasteaia 5–7-aastased lapsed nutikuu raames ühisel mänguhommikul Kristiine linnaosa valitsuse saalis. Ettevõtmise eesmärk oli anda lastele võimalus tegutseda erinevate haridusrobotitega.

Ürituse avasõnad ja tervitus kõlasid robot DOT-i esituses. Kuues tegevuskeskuses said lapsed oma teadmisi proovile panna tervisliku toitumise osas Bee-Boti ja Blue-Boti abiga, koostada jutukesi ja meisterdada koos Ozobotidega. Muusikategemise kogemuse said lapsed DASH-i ja ksülofoniga. Sportlikumad tegevused olid DASH-iga pallide pesadesse ajamine ja Lego Educationi klotsidega ehitamine. Laste rõõm koostegemisest oli suur.

Nutikuu raames oli Salutihaste rühma lastevanematel võimalus koos lastega tutvuda lasteaias pesitsevate nutikate abiliste Blue-Boti ja Ozobotiga. Õpetajad olid ette valmistanud erinevad mängud pesakestena ja mängida sai toredaid mänge. Paljud vanemad kohtusid lustakate mesilaste ja Ozobotidega esimest korda ning rõõmu, elevust ja segadust jagus esimeste mängude juures palju. Kuna lapsed on juba nutikaid abilisi kohanud ja nendega tegelenud, said nad seekord olla vanematele teejuhiks. Vanemate mängulust oli nii suur, et mõnda mängu mängiti kohe mitu ringi kuni lasteaia sulgemiseni.

 

Ruth Lukas, Tallinna Tihase Lasteaia direktor

 

Tihase, Lille ja Mutionu lasteaia lapsed ühisel robohommikul