3.12

Pirita Lasteaed

Pirita Lasteaia kevadine jalgrattamatk Tallinna Teletornini

Pirita Lasteaed pöörab suurt tähelepanu liikumisele, tervislikule toitumisele ja looduses viibimisele. 27. mail 2019 korraldas liikumisõpetaja Heili Heinaste koos lõpurühmaga Meelespea jalgrattamatka Tallinna Teletornini ja tagasi lasteaeda, kokku 7,5 km.   

Pirita lasteaed liitus 2018. aastal ka Liiklusvankri projektiga, mille eesmärk on õpetada nii jalakäija kui jalgrattaga sõitja ohutut liiklemist. Õppevahendeid kasutades saab lastele tutvustada mõningaid neile olulisi liiklusmärke, luua läbimängimiseks liiklussituatsioone ning kujundada lasteaia õuealal näiteks väike ajutine liikluslinnak, kus lapsed saavad harjutada liikluses toime tulemist, sh õigeid käitumisharjumusi tänaval, fooritulede tähendust ning tee ületamist nii foori kui ülekäiguraja abil. Lisaks saab õppevahendite abil luua võimalusi lastele tõuke- või jalgrattal praktiliste sõiduoskuste harjutamiseks.

Maikuu on Pirita lasteaias jalgrattakuu. Pea kõik lapsed said ühel päeval nädalas jalgratta kodust kaasa võtta ja lasteaia hoovialal oma liiklusteadmisi rakendada. Lasteaia hoovis on lapsed saanud harjutada ka palju kolonnis liikumist ratastel ja oli ka tagumine aeg seda proovida päris elus.

Jalgrattamatk oli hea võimalus kogu harjutatut ka päris liikluses proovida, tuli sõita nii asfaldil kui metsateel. Tuli ette ka kukkumisi, ühel rattal lendas kett maha, õnneks ühtegi rehvi puruks ei läinud.

Oli ka peaaegu allaandmisi, aga sellised väikesed asjad lahenesid kiirelt. Lapsed olid väga tublid!

 

Kristiina Kons, Pirita Lasteaia õppealajuhataja

 

Lapsed matka alustamas

 

Jalgrattamatk - teel teletorni poole

 

Pirita Lasteaia ja Suur-Pae Lasteaia sõpruskohtumine

21. mail 2019 said kokku kaks kahe lasteaia lapsed ja õpetajad, kes tavaliselt räägivad eri keeltes, toimus sõpruskohtumine „Õpime keelt mängides“.

Lapsed said osa toredast orienteerumisretkest ja mängida koos vahvas seltskonnas metsas ning mere ääres. Õpetaja Kädi tutvustas lastele ka Nähkat. Lapsed õppisid samal ajal selgeks ka mõned venekeelsed või siis eestikeelsed sõnad. Enim oli kuulda sõnu mets, käbi, ei, ja, puu, liiv, oks, tubli!

Kohtumise lõpus said kõik endale ka magusa medali!

 

Kristiina Kons, Pirita Lasteaia õppealajuhataja

 

 

Pirita lasteaedade heategevuslik teatripäev

26. aprillil 2019 toimus Pirita Vaba Aja keskuses Pirita lasteaedade heategevuslik teatripäev, mille tulu 180 eurot kanti Tallinna haridusasutuste heategevusprogrammile „Märka ja aita!“.

Pirita Kose Lasteaed esitas Leelo Tungla näidendi „Ema mässab“, mille seadsid ja lavastasid muusikaõpetaja Eve Olgo  ja liikumisõpetaja Reili Vau. Pirita Lasteaia näidendi „Mis see piim on?“ autor ja lavastaja on õpetaja Mariann Markna, klaveril saatis muusikaõpetaja Esta Ivask. Tallinna Padriku Lasteaia ette kantud Ellen Niidu näidendi „Jutt jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda“ lavastasid õpetajad Urve Arukuusk ja Gensi  Kõrvas. Merivälja Lasteaia õpetajate etenduse „Päris sõbrad“ lavastasid õpetajad teavitusmaterjali „Bibi internetis“ ainetel. Õpetlik lugu,  kuidas internetis targalt käituda.

Kõik etendused olid õpetlikud ja teatrikülalised kuulasid-vaatasid suure huviga. Virgutushetked viis läbi Merivälja Lasteaia muusikaõpetaja Sirje  Randmäe.

 

Kristiina Kons, Pirita Lasteaia õppealajuhataja

 

 Heategevuslik teatripäev

 

5. märtsil 2019 toimus Pirita Lasteaias orienteerumise II etapp, mis sel korral oli vastlapäevateemaline.

Sellest etapist võttis osa 83 last koos vanematega, kes raja läbimisel said nautida vastlakuklit ja hernesuppi.

Rada oli raske või vähemalt nõudis pingutust, sest värskelt maha sadanud paks lumi võttis nii mõnelgi jala all tudisema.

Märgistamata punktid rajal olid piltidega ja tutvustasid vastlapäeva kombestikku. Kõige väiksemate orienteerumise teekond oli üles pandud Pirita Majandusgümnaasiumi staadionile, kus lumi oli vähemalt põlvini. Pea kõik 3–7-2aastased lapsed läbisid 1,5 km, seda peamiselt metsas. Punktist punktini jõudmisel esines ka takistusi (libedus, maha kukkunud puu jne) ja tuli koos vanematega ka meisterdada.

Radade ettevalmistuse, ülespaneku ja medalite eest hoolitses liikumisõpetaja Heili. Toidumeeskonda kuulusid Terje ja õpetajad. Metsa viidud kraami tagasi toomise eest hoolitses Kannikese rühm.

Kokku peeti orienteerumispäevi sel õppeaastal kolm, viimane neist mais.

Heili Heinaste, Pirita Lasteaia  liikumisõpetaja

 

 

Pirita Lasteaia lapsed suusatunnis Suusabussiga

28. veebruaril 2019 said Pirita Lasteaia kaks vanemat rühma käia Pirita suusakeskuses suusatunnis koos Suusabussiga.

Enne päris suusatundi said lapsed „suusatada“ oma saalis baikatekist lõigatud lappidel, mis oli küll väga naljakas, aga pärast tõelist suusatamist kerkisid laste suunurgad ripsmeteni. Suusatreener Kaspar oli lastega asjalik ja tore. Lapsed said väga laheda kogemuse!

 

Heili Heinaste, Pirita Lasteaia liikumisõpetaja

 

 

Pirita Lasteaia jääst ehitis 2019 on tuletorn

13. märtsil 2019 valmis Pirita Lasteaias lõpus kaua oodatud jääst ehitis 2019, milleks sai laulukaarega ühenduses olev tuletorn! 

Sel aastal võttis kaua aega piimapakkide külmumine, kuid tänu lapsevanemate usinusele ning kannatlikkusele need siiski valmis said, natuke aitas ilm ka kaasa. Ehitamise päeval oli hoovis nagu üks suur mesilasparv, igaüks teadis, mida tegema peab. Pakendeid avades oli üllatus mõne värvilise kuubiku üle väga suur! Õhtul sai tuletorni ka küünal süüdatud!

Heili Heinaste, Pirita Lasteaia liikumisõpetaja