3.58

Tallinna Linnupesa Lasteaed

Globaalne kodakondsus, elurikkus andsid suuna kogu õppeaastale, indu ning koostegemisrõõmu kõigile linnupesalistele.

Õppeaasta Tallinna Linnupesa Lasteaias läks käima koos laste ja vanematega sügisesel taaskasutuslaadal, mille käigus sai uue elu nii mõnigi mänguasi, seelik ja kingapaar. Kevadise traditsioonilise raamatukonverentsi raamatulaadal leidsid uue kodu hoolikalt läbi loetud raamatud ja läbi mängitud lauamängud.

2018/2019. õppeaasta algul hakkasid meie igapäevategevustele värvi andma vabatahtlikud Maryna Ukrainast ja Anton Saksmaalt. Antonil jagus ideid ja kevadeks valmis vana ronila taaskasutatud materjalist kahe korrusega peenar, kuhu lapsed istutasid taimi lisaks oma peenrakastidele.

Linnupesas hoitakse au sees liikumist. Kohe õppeaasta algul kutsusime koos naaberlasteaedadega lapsi ja vanemaid traditsioonilisele TORE orienteerumismängule, et liikuda ning tutvuda kolme lähima lasteaia hoovialaga. Seekord juhindusid vanemad QR-koodidest, paber jäi kasutamata, puud puutumata. Südamenädala raames saavad Linnupesa suured ja väikesed juba viiendat aastat hommikuti meeleolukalt võimelda. Omavaheliseks sammulugemise võistluseks läks kevadel. Loomulikult osalesid lapsed, vanemad ning tulevased Linnupesa lapsed, kes hetkel veel beebid, Kalevi võimlemispeol.

Jaanuaris tutvusid lapsed Eesti rahvuslooma hundi elu ja iseloomuga. Kevadel korraldas lasteaia personal kogu linna õpetajatele õuesõppepäev „Lenda, lenda, lenda must ronk“. Nimelt on Linnupesa lasteaed Tallinna loomaaias elava ronga vader.

5. märtsil oli Linnupesa lasteaial võimalus korraldada „Rohelise kooli“ seminar, kus saime jagada oma kogemusi. Kohal oli pea 40 osalejat teistest koolidest ja lasteaedadest. Ettekannetest said osalejad teada, mida on Linnupesas tehtud selleks, et siit lahkuksid loodushoidliku mõtteviisi ja keskkonnasõbraliku käitumisega lapsed.

Linnupesa lasteaed oli nende 16 asutuse seas, kes võtsid õppeaasta lõpul ülemaailmse tuntusega ökomärgise „Roheline lipp“ vastu juba teist korda.

 

Karin Saar, Tallinna Linnupesa Lasteaia direktor

 

„Rohelise kooli" programmi tunnustusüritusel võttis ülemaailmse tuntusega õkomärgise „Roheline lipp“ vastu programmi juht Linnupesas Ingrid Künnapas

 

Õuesõppe hooaja avamise päeval lapsi juhendamas ronga vaderiks saamise idee autor K. Käbin

 

Veemängude päev Antoniga

 

Kristiine lasteaiad tähistasid rahvusvahelist lasteraamatupäeva raamatukonverentsiga

Tallinna Kristiine linnaosa lasteaiad tähistasid rahvusvahelist lasteraamatupäeva 2. aprillil 2019 raamatukonverentsiga „Muinasjutte laiast ilmast“.

Konverents on ellu kutsutud tähtsustamaks raamatuid kui olulist osa laste igapäevaelus ja arengus.

Raamatukonverentsist sai osa pea 80 last neljast Kristiine piirkonna lasteaiast, osalesid 5–6-aastaste laste rühmad. Sündmusele kohaselt panid lapsed oma nimed kirja registreerimislehtedele ning suundusid seejärel saali. Konverentsi avakõne pidas Linnupesa lasteaia direktor Karin, kes tegi lühikese ettekande sellest, mis see konverents üldse on.

Seejärel oli aeg astuda ette selle päeva kõige olulisematel esinejatel. Ettekanded olid inspireeritud eri rahvaste muinasjuttudest ning need kanti ette lavastuse vormis. Linnupesa lasteaia Päiksekiire rühm esitas ukraina muinasjutu „Kasakas Mamarõga“ ning Linnupoegade rühm näitas oma versiooni klassikalisest inglise muinasjutust „Kolm põrsakest“. Kannikese lasteaia Sipsikute rühma esituses nägi „Jänesepojad, kes ei tahtnud magama jääda“. Mutionu lasteaia Tähepüüdjate rühm taaselustas Aafrika muinasjutu „Kuidas loomad endale sabad said“. Päeva lõpetas Lepatriinu lasteaia Õnnetriinude rühm, kes esitas eesti muinasjutu „Hiired, kassid ja kõrvits“.

Kõik etendused olid omanäolised ning neis oli näha laste rõõmu ja mängulusti. Lapsed vaatasid muinasjuttude ettekandeid suure huviga ning tagasiside sündmusele oli igati positiivne.

 

Maiki Liivas, Tallinna Linnupesa Lasteaia õppealajuhataja