3.28

Tallinna Kristiine Lasteaed

Kristiine lasteaias möödus 2018/2019. õppeaasta tiheda teatritegemise tähe all.

Jõuluajaks õppisid Kristiine lasteaia töötajad selgeks näidendi „Ärev öö jõulumaal“. Kevadeks aga sai neil esinemisvalmis näidend „Haldjad teevad metsapeo”.

Näidendeid käidi esitamas naaberlasteaedades, Kristiine Gümnaasiumi 1. klasside õpilastele, „Rohelise kooli“ seminaril Tallinna linna õpetajatele, Tallinna Lastehaiglas ja Kristiine linnaosa vähekindlustatud perede jõulupeol.

Eeltöö ja õppimisprotsess oli pikk, aga kõik osalised tundsid koostegemisest suurt rõõmu ja lusti. Oluliseks peeti ka heategevust. Lasteaiatöötajad pakkusid ise oma esinemisi välja ja etendused olid vaatajatele tasuta. Kõige suurem tasu ongi laste rõõm etendusest.

 

 

Liina Kala, Tallinna Kristiine Lasteaia õppealajuhataja

 

Kristiine lasteaia jõulunäidend

 

Kristiine lasteaia kevadnäidend

 

Kristiine lasteaia koolitusel „Õpetajalt õpetajale“ kehastusid õpetajad lasteks

Tallinna Kristiine Lasteaias toimusid 31. jaanuaril 2019 õpitoad „Õpetajalt õpetajale”, kus õpetajad viisid läbi tegevusi ja jagasid oma kogemusi nii, et osalejad said olla laste rollis.

Üritusele olid oodatud kõik Tallinna linna lasteaedade õpetajad. Õpitubades osales 30 õpetajat/külalist 15 lasteaiast. Õpitubasid oli kuus. 

Õpetaja Liis Leppmaa viis läbi „Karude koosoleku“, kus teemaks oli koostöö ja üksteise märkamine. Osalejatega punuti võrku (märgati võlulõngakeraga üksteises midagi head ja öeldi seda ka teistele), viidi läbi vaikuseminut, mängiti „Karu mängu“ ja joonistati ühine pilt.

Reet Luhaääre õpitoa teemaks oli „Reis toidumaale“. Ühekskoos sõideti rongiga eri peatustesse, kus olid tervisliku toitumisega seotud tegevused. Uuriti toidupüramiidi, viidi läbi söögikogu istung, valmistati tervislik võileib.

Õpetaja Ingrid Märtmanni kavandatud õpitoas „Orienteerumine lasteaia siseruumides“ said osalejad majas orienteeruda ja lahendada talve ja talvelõbudega seotud ülesandeid.

Õpetaja Ilona Grabovskaja õpitoa teemaks oli „Talvelõbud“. Tegevusse olid lõimitud häälikuõpetus, muusika ja kunstitegevus. Koos õpiti selgeks sõna „lumememm“, meisterdati ruumiline pilt ja lauldi lumememmest laulu.

Õpetaja Tea Tengi juhendatud õpitoas „Kingitus sõbrale“ said osalejad valmistada endale või sõbrale kinkimiseks üllatuskarbikese ja „lumetuisu“ purgis.

Õpetaja Eda Maasiku õpitoas „Sõprus“ õpiti pabermassist valmistama paberit ja sellest tegema kaunist sõbrapildikest.

Üritus läks igati korda. Rõõmu kogemuste jagamisest ja saamisest said kõik osapooled.

Pildid töötubadest 

 

Liina Kala, Tallinna Kristiine Lasteaia õppejuht

 

Lasteaia „Rohelise kooli“ töögrupi liikmed loomaaia tiigripuuris

14. mai pärastlõunal suundusid Kristiine lasteaia „Rohelise kooli” töögrupi liikmed vabatahtlikena heakorratöödele Tallinna loomaaeda.

„Rohelise kooli" programmi juhib Foundation for Environmental Education (FEE) – valitsusväline heategevuslik mittetulundusühing, mille eesmärk on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut.

Ülemaailmses programmis osaleb 49 000 kooli 64 maalt. Tallinna Kristiine Lasteaed liitus programmiga 2016. aasta septembris.

Kuna „Rohelise kooli“ programmi üheks teemaks on „Elurikkus ja loodus”, sai väljasõidu sihtkohaks valitud just Tallinna loomaaed.

Loomaaia koostöösuhete koordinaatori Signe Kalganiga lepiti kokku sobiv päev heategevusliku töö tegemiseks.

14. mai hommikune ilm ei olnud just kõige meeldivam välitööde tegemiseks, kuid lõunaks tuli päike välja ja meeskonnaliikmed olid tegutsemisindu täis.

Alustuseks luges töögrupi juht osalejatele ette tööohutuseeskirjad ja kõik kinnitasid nendest aru saamist ja nende täitmist allkirjaga.

Töödeks oli tiigripuuri seinte peitsimine ja karakali puuri akende pesemine.

Puuris töötamine tegi nii õpetajatele kui ka loomaaia külastajatele nalja. Õpetajad mõtlesid välja ka musta huumoriga sildi: „Lasteaiaõpetaja – ohustatud väljasurev liik”.

Lisaks töötegemisele saime kuulata Signe Kalgani põnevaid lugusid loomaaiaelust.

Tööd jagus 2–3 tunniks. Pärast seda sai piknikku pidada ja loomaaialoomi uudistada.

Pildid: https://www.tallinn.ee/est/kristiine-lasteaed/Uudis-Lasteaia-Rohelise-kooli-toogrupi-liikmed-olid-loomaaia-tiigripuuris

 

Liina Kala, Tallinna Kristiine Lasteaia õppejuht

 

Kristiine lasteaedade lapsed kaunistasid „Kuldsel Lusikal“ ühiselt pühademune

Tallinna Kristiine Lasteaias viidi 16. aprillil juba kuuendat korda läbi Kristiine Linnaosa lasteaedadele projekt „Kuldne Lusikas”, tänavuseks teemaks oli „Munapühade eri”.

Ühe meeskonnaga olid esindatud Tihase, Kannikese ja Lepatriinu lasteaiad, võõrustaja pani välja koguni neli meeskonda.

Kõik meeskonnad said eeltööks ülesande korjata ja koguda looduslikku materjali, millega saab mune värvida.

Lapsed ja õpetajad olid väga leidlikud. Kristiine lasteaias värviti mune lilleõite (sinililled, siniliiliad), sambla, riivitud peedi, värskete naadilehtede, kohvi, kuivatatud kaselehtede, sibulakoorte ja seemnetega ning värviliste krepp-paberite ja lõngajuppidega.

Munad värvitud, asuti munatopse kaunistama. Kõigile anti puust munatops, mille võis oma soovi järgi ära kaunistada. Kaunistamiseks kasutati akrüülvärve, veekindlaid vildikaid ja põletit.

Kõige lõpuks said lapsed tänutäheks veel maitsva üllatuse „Kuldse Lusika” muffini näol.

Kuldse Lusika pildialbum

 

Liina Kala, Tallinna Kristiine Lasteaia õppejuht

 

Pühademunade kaunistamine „Kuldsel Lusikal”