3.75

Tallinna Rännaku Lasteaed

Nõmme mändide ja kaskede keskel asuv Tallinna Rännaku Lasteaed on ideaalne kasvukeskkond lapsepõlveks. Kõik kuus rühma on omanäolised ja kasutavad õppetöös erinevaid alternatiivpedagoogika elemente, õppimine toimub mängides ja kõikjal. Lasteaias on aukohal loovus, isetegemise rõõm ning vabadus valida ja otsustada.

Rännaku lasteaias on unikaalne õueala, kus võib igal pool mängida: spordiväljakul sportida, seiklusrajal ronida, mänguplatsidel mängida, õuemajakestes askeldada, poriköögis kohvikut pidada, püramiidil turnida, lompides hüpata, loodust nautida, maitsetaimi kasvatada, suusatada, kelgumäel kelgutada, rattapäevadel jalgrattaga sõita, õuesõppelaboris õppida. Lapsed veedavad palju aega õues ja käivad väljas iga ilmaga. Toimuvad õuesõppepäevad ja õuepäevad, mil lapsed veedavad õues terve päeva – magavad telkides, söövad, õpivad ja mängivad õues. Lähedal asuvas Pääsküla rabas käiakse sageli õppekäikudel ja matkadel.

Au sees on pärimuskultuur ja selle hoidmine. Lastel on võimalus õppida vabariigi parima lasteaia muusikaõpetaja juhendamisel. Palju korraldatakse ühisüritusi, samuti üritusi rühmades, näiteks suusapäevad, smuutipäevad, sünnipäeva tähistamised, metsapäevad, spordipäevad, teatrifestivalid, toidufestivalid, karnevalid, ühislaulu- ja -tantsupeod, heategevusüritused.

Rännaku lasteaed jagab lahkelt oma kogemusi ka teistele, olles aastaid Tallinna Ülikooli praktikabaas.

 

Pille Siimpoeg, Tallinna Rännaku Lasteaia direktor

 

Rännaku lasteaed

 

Rännaku mudaköök

 

Rännaku pere