3.42

Tallinna Lasteaed Rabarüblik

Rüblikute aastasse mahub palju. Lasteaia uhkuseks on imeline õueala, mis soodustab õues õppimist ja toimetamist. Tallinna Lasteaed Rabarüblik sai teist korda „Rohelise lipu“ ökomärgise, mis tunnustab keskkonnaalast tegevust.

Paljud teavad Rabarüblikut „kabelasteaiana”, sest juba kaheksa aastat õpivad siinsed lapsed kabet mängima. Ka 2018/2019. õppeaastal korraldati Nõmme lasteaedadele kaks koolieelikute kabeturniiri, kus osales kokku ligi 80 last. Abikohtunikeks olid Rabarübliku vilistlased, kes ka ise on siit lasteaiast kabepisiku saanud. Vilistlased tulevad lasteaeda rõõmuga ka koolivaheaegadel, näiteks õpitavat pilli tutvustama, lasteaia maketti ehitama ja lastega õue hullama. Üks vilistlane viis lapsed lausa Robotexile.

Lasteaias toimub palju õuepidusid. Lisaks on Rabarübliku lapsed juba kaheksa korda osalenud kohalikul rahvaspordiüritusel Rabajooksul. Nõmme lasteaedadele korraldab Rabarübliku lasteaed igal kevadel metsapäeva. Seal osaleb ligi sada last erinevatest lasteaedadest ning seda on korraldamas umbes 40 täiskasvanut. Rabarübliku lasteaed osaleb ka üle-eestilisel lasteaedade spordipäeval ning loomulikult on kaks korda aastas ka oma lasteaia spordipäev.

Koolieelikutele toimub tervisering, mida juhendab kiirabiarst ja koolitaja Margit Pärn. Siin õpivad lapsed esmaabi andma ja kaaslast märkama.

5–7-aastased rüblikud on enne kiiret jõuluaega oodatud Nõmme Rahu kirikusse, kus lastele kirikut tutvustatakse, jõulujuttu räägitakse ja koos lauldakse. Teisel korral käiakse kirikus kevadel, ülestõusmispühade aegu. Siis tutvustab pastor lastele kirikuhoonet väljast ja kirikuaias korraldatakse piknik.

 

Piia Aasmäe, Tallinna Lasteaed Rabarüblik õppejuht

 

Suusapäev Rabarüblikus

 

Rabarübliku lasteaia sünnipäev

 

Lasteaedade advandihommik Nõmme Rahu kirikus

Kohe peale esimest advendipüha, 3. detsembril, käisid koolieelikud Nõmme Rahu kirikus, et uudistada kirikut, kuulata jõulujuttu ning tuua kaasa advendituli. Koos Rabarüblikutega olid kirikus veel Kasekese ja Lauliku lasteaia koolieelikud.

Lapsed olid minekuks ettevalmistusi teinud. Iga laps oli meisterdanud väikese jõuluehte, mis kirikule kingiti ning jõuluajal uhkelt kiriku kuusel rippus. Kirikuõpetaja Ove Sander koos abikaasa Liinaga  tutvustas lastele Rahu kiriku ajalugu ja seotust Nõmme asutaja Nikolai von Glehniga. Lapsed said teadmisi, kuidas kirikus käituda, ning tutvusid sellega, mis kirikus näha on. Ove Sander rääkis jõuludest ja nende tähistamise tähtsusest ja laulis mõned kaunid kirikulaulud. Üheskoos lauldi tuttavaid jõululaule ja lapsed  proovisid orelist noote välja võluda.

Kokku oli kirikus umbes 80 lasteaialast ja 12 õpetajat.  Lasteaeda minnes võeti kirikust kaasa advendituli. Nii mõnigi lapsevanem tuli õhtul lapsele laternaga lasteaeda järele, et advendituli ka omale koju viia.

Selline ettevõtmine jõuluaja alguses toimus juba kolmandat korda. Et kirikut ka väljast tundma õppida, külastasid 5–7-aastased Rabarüblikud maikuu alguses Nõmme Rahu kirikut uuesti. Sellel korral kinnistati varem õpitut, tutvuti kirikuhoone ning -sümbolitega. Sai õues mängida ning  kirikuaias piknikku pidada.

Kuna kirik on üks oluline osa  meie kultuuri- ja kunstiloost, on selle mõistmiseks ning sobiva käitumise õppimiseks  sellised õppekäigud olulised.

 

Piia Aasmäe, Tallinna Lasteaed Rabarüblik õppejuht

 

Rabarübliku lapsed kirikus

 

Rabarübliku lapsed tegemas ringi ümber kiriku

 

Nõmme lasteaedade XVI metsapäev

30. mail 2019 said juba 16. korda  Glehni lossi pargis kokku Nõmme koolieelikud.

Metsapäev on Rabarübliku Lasteaia algatusel toimuv õuesõppe ja spordipäev, kus eriline tähelepanu on orienteerumisel. Lisaks orienteerumisele toimus fotojaht, oli avatud metsamuusika punkt, lapsed said tarkust Suukoolilt, maanteeametilt ning politseilt. Oli vaja läbida takistusrada ning sai iseseisvalt mänguplatsil tegutseda, köit vedada, langevarjuga mängida ning täpsust visata.

Metsapäeva ainuke  võistlusala on orienteerumine. Seal selguvad kiireimad poisid ja tüdrukud ning võidukarika saab lasteaed, kelle võistkond on raja kiiremailt läbinud. Sellel aastal viis karika koju Rabarübliku lasteaed, teise koha sai Lauliku ja kolmanda koha võitis Rännaku lasteaed.

Seitsmest Nõmme lasteaiast osales metsapäeval kokku kaheksakümmend last ja 36 täiskasvanut.  Oma toe ürituse korraldamisele on andnud ka Nõmme Linnaosa Valitsus.

 

Piia Aasmäe, Tallinna Lasteaed Rabarüblik õppejuht

 

Lapsed metsapäeva avarivistusel

 

Metsapäeva rõõmsad võitjad 

 

Teistmoodi emade- ja isadepäev

2018/2019. õppeaastal korraldati Rabarübliku Lasteaias  emade- ja isadepäeva pisut teisiti.

Lisaks õuekontserdile oli vanemaid ootamas üllatus. Nimelt suunati isad lastega rühma meisterdama ning emade salajaseks ülesandeks jäi valmistada samal ajal oma rühma isadele etteantud materjalidest midagi söödavat. Lasteaia saalis oli kaetud iga rühma jaoks laud toiduainetega. Emad valmistasid isadele võileivatordid ning viisid need meisterdavatele isadele rühma.

Sama kordus emadepäeval, selle vahega, et isad valmistasid küpsisetordid.

Selline koostegemine tekitab oma rühma ja oma lasteaia tunde ning on hea koostöö alus järgnevateks üritusteks. Loomulikult on sellisel juhul võitjaks lapsed, kes naudivad oma vanemate seltsis lasteaias tegutsemist.

 

Piia Aasmäe, Tallinna Lasteaed Rabarüblik õppejuht

 

Meisterdamine emadega

 

Tort isadele

 

Rabarüblikud ehitasid koos vilistlastega lasteaia maketi 

Koolivaheajal, 1. märtsil 2019 olid Rabarübliku lasteaias külas lasteaia vilistlased. Üheskoos praeguste lastega möllati õues ja valmistati Lego klotsidest lasteaia makett. 

Enne ehitustööd jagati ülesanded vastavalt oskustele. Käidi ümber lasteaia ja pildistati nii maja kui ka mänguväljakut, et makett ikka tõetruult välja tuleks. Maja ja õueala jagati meeskondade vahel ja töö võiski alata. Igas meeskonnas oli kaks vilistlast ja kolm lasteaialast. Peale kahetunnist tööd võis ülesande tehtuks lugeda. Edasi said vilistlased oma endisesse rühma minna ning kosutavat lasteaiasuppi süüa. 

Valminud makett, mis oli kingituseks  lasteaia 33. sünnipäevaks, pandi kõikidele vaatamiseks ja tutvumiseks välja Rabarübliku lasteaia fuajeesse.

 

Piia Aasmäe, Tallinna Lasteaed Rabarüblik õppejuht

 

Lasteaialapsed koos vilistlastega

 

Makett on valminud

 

Nõmme koolieelikute XV kabevõistlus 

22. oktoobril 2018 peeti 15. korda Rabarübliku lasteaias Nõmme koolieelikute kabeturniiri „Mõtelda on mõnus”.

Mõõtu võeti 64-ruudulises ehk Vene kabes. Kokku osales turniiril 29 last viiest lasteaiast.

Poistest saavutas 1. koha Kevin Kurik Rabarübliku lasteaiast, 2. koha Revo Ken Käär Rabarübliku lasteaiast ning kolmanda Kaspar Minumets Lauliku lasteaiast.

Tüdrukute esikoht läks Egle Villems Kasekese lasteaiast, 2. koha sai Teele Nõu Rabarübliku lasteaiast ning kolmanda Ketriin Valk Kasekese lasteaiast.

Kohtunikud olid Krista Villemson, Heinar Jahu ja abikohtunik Hans Robert Kannukene.

Turniiri korraldasid Tallinna Lasteaed Rabarüblik ja Tallinna Nõmme Huvikool.

 

Piia Aasmäe, Tallinna Lasteaed Rabarüblik õppejuht

 

Käimas on kabeturniir 

 

Kabeturniiri esikolmikud