3.33

Tallinna Tammetõru Lasteaed

Tallinna Tammetõru Lasteaia õpetaja Terje Pankin on osav leivaküpsetaja. Kui ta Tammetõrusse paar aastat tagasi tööle tuli, andis ta lubaduse, et õige pea on leivalõhna terve maja täis.

Leivategu kogub lasteaias üha rohkem populaarsust. Esmalt õpetas õpetaja Terje leivateo ABC-d lasteaia töötajatele. Tasapisi võeti leivategu ette lastega. Laste rõõm isetehtud karaskitest, leivakestest ja kuklitest oli suur. Südantsoojendav oli näha lapsi kokandusruumist ahjusooja leivaga väljumas särasilmil hõiskamas: „Meie tegime leiba!“

2018. aasta jõulueelsel perioodil sai lasteaias teoks leivalaat, kuhu said leiba müügiks tuua kõik soovijad: nii lapsed, töötajad kui lapsevanemad. Eelnevalt oli koos hoolekogu ja töötajatega otsustatud, et leivamüügist saadud tulu läheb „Märka ja aita“ fondi materiaalset abi vajavate laste toetuseks, kokku saadi 235 eurot.

Tammetõrus pakutakse isetehtud leiba lasteaia külalistele ja viiakse külakostiks kaasa teistesse asutustesse. Kõige kaugem koht, kuhu lasteaia leib on rännanud, jääb Udmurdimaale. Sügisel külastasid lasteaeda hõimupäevade raames udmurdi rahvatantsijad ja meie leib sõitis koos kaugete külalistega Udmurtiasse.

Leivategu on üksteist liitev ja kodusoojust pakkuv tegevus. Kui leivalõhn on majas, siis tead, et siin oodatakse ja hoolitakse üksteisest.

 

Ülle Mihhailova, Tallinna Tammetõru Lasteaia direktor

 

Leivategu kogub lasteaias üha rohkem populaarsust

 

Leivalaat

 

Mustamäe lasteaednikud võtsid üksteiselt mõõtu rahvastepallis

Tallinna Tammetõru Lasteaed korraldas 29. augustil 2019 Mustamäe piirkonna lasteaednike esimesed rahvastepalli võistlused.

Enamik inimesi mäletab lapsepõlves peetud pallilahinguid, kuid millegipärast on vana hea rahvastepall loovutamas kohta moodsamatele spordialadele. Tammetõru perele meeldis mõte taaselustada rahvastepalli mängimise traditsioonid ja nii kogunesidki 29. augusti hommikupoolikul Mustamäe seitsme lasteaia esindajad Tammetõru lasteaia hoovi. Osalesid Lepistiku, Lehola, Sõbrakese, Tammetõru, Männi, Vesiroosi ja Kadaka* lasteaedade naiskonnad.

Peale lustakat soojendust algas tõeline pallilahing. Palliplatsile jagus kirge, võitlus- ja võistlusvaimu, nalja ning rõõmu. Vahva, et Vesiroosi lasteaia direktor Jaanika Raudsepp ja Sõbrakese lasteaia direktor Irina Tumanova võtsid ise võistlustest ihu ja hingega osa. Oma naiskondasid tulid ergutama ja neile kaasa elama Kadaka ning Lehola juhid. Mängudele olid  vaatajaskonnaks Tammetõru ja Lepistiku lasteaia lapsed.

Rändkarika viis seekord koju Tallinna Vesiroosi Lasteaia võistkond. Iga osalenud võistkond sai kaasa väikese tervisliku auhinna ja tänukirja.

Osalejad jäid võistlustega rahule ja leiti, et sellised kohtumised toovad kaasa värvikat vaheldust ning lusti, õpitakse üksteist rohkem tundma ja koos tegutsema. Jääb veel loota, et esimesest pallilahingust kasvab välja pikem traditsioon ja järgmisel aastal on võistlustules veelgi rohkem lasteaednikke.

 

Ülle Mihhailova, Tallinna Tammetõru Lasteaia direktor

 

Mustamäe lasteaednike rahavastepalli võistlustest osavõtjad

 

* Tallinna Lepistiku Lasteaed, Tallinna Lehola Lasteaed, Tallinna Sõbrakese Lasteaed, Tallinna Tammetõru Lasteaed, Tallinna Männi Lasteaed, Tallinna Vesiroosi lasteaed ja Tallinna Kadaka Lasteaed

 

Tallinna Tammetõru Lasteaias käis hõimupäeval udmurdi rahvakunstiansambel

Eestis toimub oktoobris hõimupäevade raames palju toredaid kontserte ja muid esinemisi. Tallinna Tammetõru Lasteaeda külastas 16. oktoobril 2018 udmurdi rahvakunstiansambel Ekton Korka.

Ekton Korka (tõlkes tantsutuba) on pärit Iževskist ja on Eestis korduvalt esinemas käinud. Hõimupäevade ajal esinetakse sageli koolides, kuid Eesti lasteaialastega rahvakunstnikel varasemalt kokkupuuteid polnud.

Külalised tõid kaugest Udmurtiast tammetõrulastele kaasa mitmeid meeleolukaid tantse ja laule. Koos prooviti rahvapille mängida, uudistati teistmoodi rahvariideid ja mängiti ühiselt ringmänge. Tammetõru lapsed õppisid selgeks udmurdikeelse sõna „tau“, mis tähendab „tänan“.

Udmurdi esinejad lasteaeda jõudsid lasteaeda Fenno Ugria Asutuse abil.

 

Ülle Mihhailova, Tallinna Tammetõru Lasteaia direktor

 

Külalised Udmurtiast Tammetõru lasteaias

 

Lapsed uudistamas udmurdi rahvariideid