3.8

Lasteaed Pääsupesa

Pääsupesa lasteaias on mitmekesised haridusvõimalused, mis 2018/2019. õppeaastal said tuge erinevatest programmidest ja projektidest.

Lasteaias väärtustatakse mõtteviisi, et inimene on osa loodusest. Kaheksa rühma lapsed osalesid KIKi toetusel õuesõppekäikudel Stroomi metsas ja Saula siniallikatel. Lasteaia hoovis alustati linnaaiandusega. Koostöös Tallinna Keskkonnaametiga tegid väikesed aednikud peenraid, kus kasvavad salat, kartul, hernes, erinevad maitsetaimed ja lilled. Lastele toimusid teaduse- ja robootikapäevad, töötubades mängisid lapsed HITSA ja Tallinna Haridusameti toel soetatud robootikavahenditega (Ozobotid, Bee-Botid, Blue-Botid, valgustahvlid, häälenupud).

Eesti keele ja kultuuri aastal osales Rukkilille rühm õpetaja Siiri Malsroosi eestvedamisel Sõle raamatukogu lugemisprogrammis „Meie rühma raamat”. Õpetaja luges lastele ette lugusid ja luuletusi ning õhutas lapsevanemaid lastele ette lugema. Loetu põhjal joonistasid lapsed kokku 431 tööd, mis köideti raamatukogus nelja raamatusse. Rukkilille rühm saavutas lugemisprogrammis II–III koha (I koht Päikese lasteaia Päikesepesa rühm, II–III koht Mudila lasteaia Päikesejänkude rühm). Võideti ajakirja Täheke aastatellimus, suur karp värvipliiatseid ning kohtumine kirjanik Marge Pärnitsaga.

Meelespea ja Sinilille rühm osalesid rahvusvahelises videoprojektis „Say Hello to the World“. Rahvusvaheline projekt ühendab video abil eri maade lasteasutusi, lapsed saavad üksteist kaamera vahendusel näha-kuulda, õppida esimesi võõrkeelseid sõnu, üksteisele lehvitada. Lapsi juhendasid õpetajad Getter Must, Alari Raieste, Ruti Sirak ja Lydia Skatško.

 

Ruth Koit, Lasteaia Pääsupesa õppealajuhataja

 

Lasteaed Pääsupesa lapsed aiasaagiga

 

Meie rühma raamat. Pääsupesa lasteaia Rukkilille rühm osales raamatuprojektis

 

Seemnest kasvab taim. Linnaaiandus Pääsupesa lasteaias

 

Valgustahvli uurimine teaduspäeval