3.20

Tallinna Kadaka Lasteaed

19. mail 2019 toimus vastavatud Mustamäe kultuurikeskuses Kaja teine kevadine laste filmifestival KeLaFF.

Festivali tänavune teema oli „Eesti 100“ ning meetodiks animatsioonid. Kokku linastus 16 omanäolist animatsiooni Tallinna lasteaedadelt. Osalejate seas oli nii vanu „multikakalu“ kui päris uusi tegijaid, kes astusid oma esimesi samme filmimaailmas. Mulje oli kahtlemata meeldejääv. Näiteks Tallinna Männikäbi Lasteaia õpetaja Triin Vaik, kelle juhendamise all valmis laste animatsioon kosmilisest loodushoiust, oli koos oma rühmaga rabatud, milline vahe on, kui vaadata multifilmi arvutiekraanilt või suurelt kinolinalt.

Animatsioone hindas žürii koosseisus Teresa Juksaar, Kätlin Kalde, Kaire Kollom, Anu Tutt, Andrus Kivirähk ja Alvar-Egert See. Kriteeriumid, mille alusel animatsioone hinnati, olid loo originaalsus, süžee vastavus teemale ja laste selgelt arusaadav osalus animatsiooni loomise kõikides etappides. Žürii hinnangu alusel tunnustati viit parimat animatsiooni. Esimese koha sai Lasteaed Ojake, teiseks tuli Tallinna Kadaka Lasteaed, kolmandaks Tallinna Nurmenuku Lasteaed, neljandaks Tallinna Allika Lasteaed ja viiendaks Tallinna Lehola Lasteaed. Facebookis kogus enim laike Sitsi Lasteaia animatsioon, mis võitis rahva lemmiku tiitli. Eriauhinna pälvis Tallinna Nurmenuku Lasteaed originaalse liivaanimatsiooni eest. Auhinnatud lasteaedu tunnustas ka Tallinna Haridusamet, kinkides võitjatele nutikuu ürituse puhul nutividina.

Esimest korda anti välja festivali trofeed Oskaanad, sest ükski filmiauhindu sisaldav üritus saa mööduda päris oma tunnuskujukeseta. 

Selleaastase KeLaFFi korraldajad olid Tallinna Kadaka Lasteaed ja Tallinna Lehola Lasteaed. Kolmas KeLaFF toimub 22. aprillil 2020 Mustamäe kultuurikeskuses Kaja.

 

Maili Vaarpu, Tallinna Kadaka Lasteaia arendusjuht

 

KeLaFFi juhid Vivian ja Janmar

 

KeLaFFi perepilt

 

Festivali KeLaFF trofeed Oskaanad

 

Kadaka küla saatis suve ära valgusfestivaliga

30. augusti 2018 hilisõhtul kogunesid Tallinna Kadaka Lasteaia lapsed koos peredega lasteaia õuele, et pidada maha suvelõpu valgusfestival koos pikniku ja öökinoga. Oodatud olid ka ümberkaudsed elanikud.

Üritus aitas pärast suve taas sõpradega kohtuda ning kohalik kogukond sai näha, millist elu elab üks lasteaed.

Piknikukorvid käes, voolasid pered ja teised head inimesed väravast sisse. Ürituse eestvedajad Maarja Liiv, Maili Vaarpu ja Joe Joosep kinnitasid iga saabuja randmele helendava käepaela, et muuta õueala elavaks installatsiooniks.

Hea ja parema kõrvale, mida näksida, vaadati multifilme ning ringvaateid Kadaka lasteaia tegevustest. Näha sai mitmeid valgusinstallatsioone. Teiste seas kujunesid populaarseteks pildistamispaikadeks peeglite ja taskulampidega loodud päikesejänkud ja tuledes puud, samuti baroksete viiulipalade saateks olev valgus-show, kus värvide vaheldumise saatel tantsida.

Kohalike teismeliste lemmikuks kujunes põhivärvides vilkuv valguslabürint. „Eks seegi ole mõnes mõttes ennetustöö, et noored siin lustida ja rõõmsalt aega veeta saavad,“ märkisid Maarja Liiv ja Joe Joosep.

Õhtune aeg lapsi liigselt ei väsitanud ning järgmisel hommikul vudisid kümned väikesed jalad taas rühmaustest sisse. Perekond Koor jäi festivaliga rahule: „Oli õdus soe õhtupoolik romantiliste ja põnevate valgusefektidega, maitsva sooja tee ja popkorniga ning toredate ja südamlike filmidega. Aitäh!“

Külastajad tegid korraldustiimile ettepaneku korraldada valgusfestival ka talvisel ajal, kus leitaks võimalusi huvitavateks valgusinstallatsioonideks lumest. Kokku külastas Kadaka valgusfestivali ligi 140 inimest.

 

Maili Vaarpu, Tallinna Kadaka Lasteaia arendusjuht

 

Valgusefektid valgusfestivalil

 

Festivali tõmbenumbriks olid "peeglid"