4.23

Tallinna Kivimäe Põhikool

Kivimäe kooli vilistlane Eno Raud on oma koolimälestuste põhjal kirjutanud raamatud „Siniste kaantega klade” ja „Roostevaba mõõk”, mida võib pidada Kivimäe kooli raamatuteks. „Mul oli ranits seljas, pidulik tunne südames, roheline hõbehalli triibuga Kivimäe algkooli vormimüts peas ning ma mõtlesin, et lähen esimest korda kooli otsekui säravale päikesele vastu,” kirjeldab lastekirjanik Eno Raud oma esimest koolipäeva 1935. aastal Kivimäel.

Tallinna Kivimäe Põhikooli ruumid on hommikust õhtuni siginat-saginat täis. Tõsisele õpitööle annavad lisa mitmed huviringid. Kooli mudilaskoor, poistekoor ja lastekoor on kaasa laulnud peaaegu kõigil laulupidudel, esinenud kooli kontsertidel ja aktustel. Koolipere armastab tantsu ja võimlemist. Õpetajatest, vanematest ja kooli vilistlastest võimlejad ehk Kivimäe Daamid on peale tantsupidude käinud esinemas Eestist kaugemalgi. Koolis on heal järjel mõttemängud. Raske on leida õpilast, kes ei teaks, mis mängud on gomoku või rendžu.

Oodatud traditsioonilised ettevõtmised on kooli sünnipäevanädal ja tortide valmistamine novembris, spordipäevad, emad-isad tunde andmas, koristustalgud, tantsuvõistlus, heategevuslik jõuluturg ning jõulu- ja emadepäeva kontserdid, ühislaulmised Eesti Vabariigi aastapäeval ja põnevad ühistegevused õpilasesinduse eestvedamisel. Meeldejääv on 9. klassi õpilaste ja õpetajate pidulik lõuna viimase koolikella päeval. Õpilasloomingut tutvustab Majaleht, päevasündmusi kajastab kooli kodulehekülg.

Kivimäe koolipere on vaderiks kahele Tallinna loomaaias elavale surikaadile ja toetab Tallinna Haridusameti projekti „Märka ja aita“ kaudu puudust tundvaid lapsi.

 

Maie Sepp Tallinna Kivimäe Põhikooli direktor

 

EV 100 Kivimäe põhikoolis

 

Kivimäe kool

 

Koolipere talgupäev