3.40

Tallinna Lasteaed Mooniõied

Tallinna Lasteaias Mooniõied on tähtsal kohal tervise edendamine. Sellest lähtuvalt olid lasteia tegemistes olulisel kohal spordinädal ja Potilaat.

20.–24. mail 2019 oli spordinädal, kus lisaks sõimelaste pallipeole ja aiarühma laste jookse-hüppa-viska-päevale toimus koos lapsevanematega orienteerumine õuealal.

Selle sportliku pärastlõuna tegi aga eriliseks lasteaia uus sündmus „Potilaat“. Õpetajad koos lastega valmistusid selleks juba varakevadest, kui otsiti seemneid, mulda ja potte ning kuhu ja mida istutada. Suure innuga hoolitseti ja jälgiti taimede kasvu, kuni lõpuks iga väiksemgi taim leidis koha müügiletil.

Pärast spordiraja läbimist said kõik huvilised uudistada ja kaasa osta lille- ja köögiviljataimi ning laste valmistatud keraamikat. Vanemate rühmade lapsed valmistasid savist kausse, mida glasuuriti ja pandi saviahju valmima. Selleks kasutati sõprade Männikäbi lasteaia ahju. Kogu laadalt saadud tulu läks keraamikaahju fondi, mille soetamisest lasteaed unistab. Siis saab lastega koos ka järgmisteks laatadeks kauneid meeneid teha.

 

Lea Treiberg, Tallinna Lasteaia Mooniõied direktor

 

Potilaada keraamika

 

Taimede istutamine

 

Taimede müük potilaadal