3.87

Tallinna Virmalise Lasteaed

Tallinna Virmalise Lasteaed on Uues Maailmas kui saladuslik pärlikarp majade vahel. Kõige keskmes asub laps, kes on lasteaia pärl. Iga otsus ja tegevus on suunatud sellele, et lapsel oleks siin hea olla.

Lasteaia pedagoogilise filosoofia aluseks on lapsest lähtuv kasvatus ja õpetus, mida toetab projektõppe rakendamine.

Virmalise lasteaed peab tähtsaks sellise arengukeskkonna loomist, kus lapsel on turvaline tegutseda ja õppida. Väärtustatakse keskkonda ja ümbritsevat loodust, sest loodushoidvad eluviisid aitavad lapsel mõista oma tegevust ja selle tagajärgi.

Videviku maja õuealale on rajatud linnaaed, kus kasvavad kõik toiduks sobivad taimed, putukatele ehitati mugavad putukahotellid. Oluliseks peetakse ka tervislikku toitumist ja liikumisaktiivsust. Õppeaasta jooksul käivad lapsed võimalikult palju õppekäikudel, matkamas ja loodust uurimas.

Lasteaed korraldab ühisüritusi lapsevanemate ja Uue Maailma kogukonnaga: Uue Maailma Tänavafestivali Lastela, Uue Maailma laulu- ja tantsupäev, suve alguse pidu, mihklilaat, perepäevad, loodusmatkad jne.

 

Marju Moor, Tallinna Virmalise Lasteaia arendusjuht

 

Uue Maailma laulu- ja tantsupäev

 

Istutamine Uue Maailma laulu- ja tantsupäeval

 

Uue Maailma lasteaiad pidasid viiendat korda laulu- ja tantsupäeva

Kultuuriministeerium on 2019. aasta kuulutanud üle-eestiliseks laulu- ja tantsupeo liikumise teema-aastaks. Maikuus pidasid Uue Maailma asumi lasteaiad oma laulu- ja tantsupäeva.

Laulu- ja tantsupeo näol on tegu kultuuripärandiga, mida hoitakse ja väärtustatakse igal haridustasandil. Viie aasta eest kogunesid Uue Maailma piirkonna lasteaedade esindajad, et korraldada ühine sündmus, mis teadvustaks kogukonna ühtsust ja eripära ning tugevdaks lasteaedade koostööd. Nüüdseks on laulupäevast saanud traditsioon.

16. mail kohtusid Tallinna Virmalise Lasteaia õuel kuus Kesklinna lasteaeda: Tallinna Mesimummu Lasteaed, Tallinna Magdaleena Lasteaed, Tallinna Rõõmutarekese Lasteaed, Tallinna Komeedi Lasteaed, Tallinna Endla Lasteaed ja Tallinna Virmalise Lasteaed.

Minijuubelile kohaselt korraldati rongkäik mööda Uue Maailma asumit. Kuna õige rongkäik vajas korralikku orkestrit, ulatas korraldajatele abikäe Tallinna Muusikakool. Nende toredatest noortest muusikutest koosnev puhkpilliorkester aitas viia laulupäeva rõõmsat meeleolu ka Uue Maailma elanikeni. Pidu ergutas ja juhtis Vimmel Kristjan Palusalu spordikooli maadlustreeneri Meelis Mäekalle kehastuses. Laululapsi tervitas sõnavõtuga Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Laulu- ja tantsupäeva kava koostasid lasteaedade muusikaõpetajad juba talvel. Pidu algas Virmalise lasteaia õuel tutvumistantsuga „Sõbramäng” (klaverisaade Komeedi lasteaia muusikaõpetajalt Ester Jannolt). Iga lasteaed esitas esmalt oma lasteaia laulu, seejärel lauldi ja tantsiti üheskoos.

Nii Uue Maailma laulu- ja tantsupäeva kui ka suure laulu- ja tantsupeo juubeli tähistamiseks istutasid kõik peol olnud lasteaiad Virmalise lasteaia Videviku õue marjapõõsa. Nii jäi käega katsutav ning tore mälestus kogu päevast, mis meenutab seda pidu veel aastaid hiljem.

Iga peoline sai Virmalise lasteaialt tänutäheks Vimmeli logoga šokolaadi ning Kesklinna valitsus pakkus peolistele maitsvaid küpsiseid. Muusikaõpetajad ning lasteaedade esindajad said mälestuseks arhailise tikandiga prossi, mille aitas disainida Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpetaja Epp Klimenko. Virmalise lasteaias juhtis prosside tikkimist arendusjuht Marju Moor, keda aitasid lapsevanemad Kristel Abel ning Marja Peetmaa. Helindusega oli abiks lapsevanem Alar Aigro, sündmuse jäädvustas Ivar Soopan.

 

Kerli Stein, Tallinna Virmalise Lasteaia direktor