4.43

Tallinna 53. Keskkool

Tallinna 53. Keskkoolis toimus 8. mail 2019 huvitav kohtumine. „Saksa kevad 2019“ raames Goethe Instituudi toel ja traditsioonilise saksa keele nädala raames külastas kooli saksa kirjanik Bov Bjerg, kes on Saksamaa menuraamatu „Auerhaus“ autor.

Raamat, mis räägib noorte elust, nende huvidest ja võimalustest, on tõlgitud mitmesse keelde. Raamatu venekeelse tõlke autor Maria Melts oli ka kohtumise moderaator.

Kirjanikuga kohtusid õpilased Tallinn 53. Keskkoolist, Tallinna Humanitaargümnaasiumist ja Pae Gümnaasiumist. 9.–12. klasside õpilased osalesid elavas diskussioonis, kus sai rääkida nii vene kui ka saksa keeles, mis tegi kohtumise veelgi põnevamaks.

 

Irina Danik, Tallinn 53. Keskkooli saksa keele õpetaja

 

Festival Saksa kevad

 

Nutikuu raames käisid Tallinna 53. Keskkooli uues LEGO-laboris külas lasteaia Delfiin lapsed koos vanematega.

Nad võtsid osa tunnist „Aga mis see on?“, kus tutvustati kooli LEGO-laborit. Tund viidi läbi nii, et lapsed ja nende vanemad mitte üksnes ei jälginud tundi, vaid nad olid aktiivselt tegevusse kaasatud.

Koolitund osutus sedavõrd edukaks, et pärast seda otsustati hakata tegema koostööd uuel tasemel. Lasteaia rühmad saavad tulla LEGO-tundi, kus kooli õpetajad õpetavad, kuidas programmeerida roboteid ja mida huvitavat saab nendega teha.

Lisaks LEGO-laborile aktiivsele kasutamisele peeti koolis ka DOTA-turniir.

DOTA on meeskondlik küberspordimäng, kus igal meeskonnaliikmel on oma tegelane, keda ta juhib. Turniiri algatasid 12. klassi õpilased, kes on selle mänguga hästi tuttavad. Kooli infojuht moodustas kaheksa meeskonda ja mäng läks lahti. Finaalis said kokku 9. ja 12. klasside võistkonnad. Mäng aitas omandada meeskonnana töötamise oskusi, kasuks tulid matemaatika- ja füüsikateadmised. Järgmisel korral on plaanis turniirile kutsuda ka teiste koolide õpilasi.

 

Georgi Lagvilava, Tallinna 53. Keskkooli infojuht

 

DOTA-turniir

 

Lasteaed koolis