4.30

Tallinna Nõmme Põhikool

Tallinna Nõmme Põhikool küpsetab kakukesi igale maitsele.

Kooli moto „Õppiv ja arenev kool – alati loov!”, oli läbiv kooli meeskonna kevadiseminaril, kui otsustati koostada oma kooli kokaraamat. Roogade koostiseks valiti 100% kodumaised GMO-vabad toorained ja valmistuskohaks kooli õppeköök oma parimas varustuses. Klassikalise menüü järgi valmisid eelroog, supp, praad ja magustoit.

Eelroog: hea juhtkonna salat

3 klaasi tarkust ja intelligentsust

1 1/2 klaasi tasakaalukust

näpuotsaga karismat

1dl mõistvust

5 sl huumorimeelt

2 sl konkreetsust

2 klaasi autoriteeti

soovi korral lisada ilu ja esinduslikkust

tarvitatakse erinevate kastmetega

Supp: hea lapsevanema puljong

7 kasti vastutustundlikkust

4 dl koostööaldisust

3 tahvlit mõistlikkust

1 dl abivalmidust

0,5 klaasi loovust

maitsestamiseks: törts tervet talupojamõistust ja palju armastust

Praad: hea õpetaja raguu

10 kg kannatlikkust

ämbritäis südamlikkust

tonn tarkust

maitsestamiseks elutarkust

1 kulbitäis (võib ka rohkem) nõudlikkust

näputäis maasoola

kotitäis loovust

kastmeks: innovaatilisust (vastavalt oskustele)

kaunistamiseks maitsekust, -väärikust ja viisakust

parima tulemuse annab koos õpilastega serveeritult; peale kella kuut õhtul mitte tarvitada

Dessert: hea õpilase kakuke

2,5 dl sisemist ja loomupärast väärikust

1,5 dl õpihimu ja -tahet

1 tk loomulikku andekust 1 tl rõõmsat meelt

1 tl huumorimeelt

0,5 tl omapära

praadimiseks sobiv keskkond

 

Köök on kodu süda: õpilaste valmistatud taaskasutatud mööblist nukumajad aitavad vahetunde nutist nutikamalt sisustada

 

Lapsevanemad on ikka kaasatud ja oodatud, eriti kui kõht on tühjaks läinud

 

Keemia: see on imelihtne, ainult et kõik ei sünni patta panna

 

Silmapaistvaid sündmusi Tallinna Nõmme Põhikoolist 2018/2019. õppeaastal

Mitmed Nõmme Põhikooli õpetajad Erasmus+ programme toel käinud Euroopa riikides ennast erialaselt täiendamas juba mitme aasta jooksul.

2018/2019. õppeaastal kasutas seda võimalust kaheksa õpetajat. Koolituste teemad on olnud nii väga kitsalt ainealased (nt renessansiaegne kunst Firenzes) kui laiemad kooliga seotud teemad (nt kiusamise ennetamine). Seekordse Erasmus+ projekt kandis alapealkirja „MÕK – me õpime kõikjal”. Projektidest saavad osa ka need õpetajad, kes parajasti neis ei osale, kuna koolitusel olev õpetaja peab blogi ja hiljem õpirändeseminaril jagavad kõik erasmuslased oma kogemusi ja teadmisi ka teiste kolleegidega. Kõik lähetustes käinud õpetajad on tulnud tagasi tööle uute teadmiste, laiema silmaringi, uute loodud kontaktide ja säravate silmadega. 

 

Nõmme põhikooli Erasmus+ koolitusel

 

Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldab igal aastal 3.–4. klasside õpilastele kirjandusmängu.

Selleks tuleb kolmeliikmelistel võistkondadel läbi lugeda kindel hulk raamatuid ja olulisem meelde jätta, et teada vastuseid viktoriinis. Sel aastal olid raamatute valikus Põhjamaade jutud. 12 raamatut olid väga põnevad ja õpilaste huvi võistluse vastu erakordselt suur, nii et koolis tuli korraldada eraldi viktoriin, et osalejad välja selgitada. 22. märtsil 2019 peeti Tallinna Keskraamatukogus „Kirjandusmäng 2019” Tallinna voor, millest võttis osa Tallinna koolide 25 võistkonda. Tallinna Nõmme Põhikooli 3. klasside võistkond võitis Tallinna vooru. 6. aprillil esindasid Tallinna Nõmme Põhikooli 3.a klassi Laureen, 3.b klassi Neili ning 3.c klassi Stella Tallinna linna üle-eestilise kirjandusmängu finaalis. 

 

Tallinna Nõmme Põhikooli kirjandusmängu võistkond

 

Nõmme Põhikoolist pääses laulu- ja tantsupeole kolm koori ja viis tantsurühma.

Nõmme Põhikooli lauljad ja tantsijad said tunda siirast rõõmu, et suur töö tasus end ära ja kõike õpitut sai esitada laulu- ja tantsupeol. Tantsuõpetajate Kaie Metsalliku ja Kristi Aitsami juhendamisel tehti usinalt proovi, läbiti edukalt ettetantsimised ja nii olid 1., 2., 6.–7. klasside rühmad ning ka kaks vilistlasrühma (ligi 100 noort) oodatud juulikuus suurele peole.

29. aprillil, rahvusvahelisel tantsupäeval, oodati rahvatantsurühmi ja teisi tantsuhuvilisi Tallinnasse Vabaduse väljakule tähistama eesti laulu ja tantsu juubeliaastat. Kalev Järvela eestvedamisel tantsiti pärimustantse ja vanu seltskonnatantse. 
Õpetaja Kaie Metsalliku juhendamisel osalesid ühistantsimisel ka kooli (nii praegused kui endised) tantsijad. Esinemiskogemust saadi aasta jooksul korduvalt mitmetel kontsertesinemistel.

Samavõrra tublid olid kõik kooli lauljad lapsed. Nad esinesid nii hästi, et nii mudilaskoor, lastekoor kui poistekoor laulsid peol laulukaare all.

 

Tallinna Nõmme Põhikooli lastekoor

 

8. mai õhtul olid emad koos lastega oodatud kooli, et koos õppida midagi uut, nautida koostegemise rõõmu, nuputada, laulda ja tantsida.

Õpetaja Reet Petermann õpetas emadele QR-koodi kasutamist ja viis nutivahendeid kasutades läbi viktoriini.  Kunstiõpetajate Kristiina Arula, Kaija Pahki, Tiina Adamsoni ja laste juhendamisel toimus lillemandalate töötuba, kus taaskasutatud materjalidest valmistati paberlilli. Loodav ilu tegi meele heaks ja kaunistas hiljem kooli. Tantsuõpetaja Kaie Metsalliku eestvedamisel õpiti ära ja tantsiti eelmisel sajandil moes olnud seltskonnatantse “Kikapuu” ja “Padipadinöör”.

Kaheksanda klassi õpilane Eric Rand, kes oli oma loovtööks teinud origamilambid, andis teadmisi disainist ja paberi voltimisest edasi ka vanematele ja õpetas origamit nii emadele kui lastele. 

Õpilased olid eelnevalt teinud valmis kooli soki kavandid ja emadepäeva õhtul said emad hääle anda just oma lemmikule.

Nii õpetajad kui õppijad tundsid rõõmu koos tegutsemisest ja millegi uue õppimisest. Koostegutsemise õhtul sai tunda kogukonna ühtsust ja naudingut kodu ja kooli koostööst.  

 

Nõmme Põhikooli emad lastega meisterdamas

 

Sõbrapäeval 14. veebruaril toimus Nõmme Põhikoolis heategevuslik laat, kus enamik pakutavast kraamist oli päevale kohaselt magus ja südamlik.

Suur osa laada tulust läks loomade varjupaigale, välja oli pandud ka korjanduskast, kuhu annetada nt koera- ja kassitoitu või tarvikuid. 

6. aprillil käis 8.a klass Paljassaare loomade varjupaigas.

Sinna viidi kõik asjad, mis said annetusega kogutud, sõbrapäeva laada panus ja rahaline annetus. Tehti väike ekskursioon ja tutvuti loomadega.

 

Helen Nuudi, Nõmme Põhikooli õpetaja