3.50

Tallinna Lepistiku Lasteaed

Tallinna Lepistiku Lasteaed korraldab juba teist aastat ülelinnalist mälumängu „Kuldvillak EV 100“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

Mängu idee autorid on Tallinna Lepistiku Lasteaia Mesimummide rühma õpetajad Kairit Pällo ja Ingrid Sagur. Eelmisel aastal osalesid Tallinna lasteaedade töötajate meeskonnad ning mäng toimus kolmel päeval, sest osalejate soov oli suur. Kokku sai osaleda 30 meeskonda üle Tallinna linna.

Sellel aastal otsustati korraldada „Kuldvillak EV 100“ Tallinna lasteaedade lõpurühmade lastele. Mälumängu eesmärk on  pakkuda lastele lustimis- ja osavõturõõmu, mille tulemusena kinnistatakse seniseid teadmisi ning avardatakse silmaringi uute teadmistega.

Mäng koosneb kahest voorust ning lõpuküsimusest, millega saab punktisummat suurendada. Läbivaks teemaks oli Eesti Vabariik, mis hõlmab küsimusi looduse, tähtpäevade, muusika ja mõistatuste kohta. Kokku oli 51 küsimust, millele püüti üheskoos õigeid vastuseid leida. Iga laps sai end proovile panna nii individuaalselt kui ka meeskondlikult.

Populaarse telesaate „Kuldvillak“ nupuvajutussüsteemi asemel kasutati vastuse andmiseks jalamatti, mis muutis mängu innovaatilisemaks. Jalamatid olid seotud arvutisüsteemidega ja vastavate programmidega. Ideed teostada aitas tehnoloogia- ja tarkade lahenduste ettevõte Superhands.

Kuna soovijaid oli rohkem, sai võimaluse osaleda 20 kiiremat registreerujat. Otsustati läbi viia kaks mängu. Esimene neist toimus Tallinna Lepistiku Lasteaias 29. jaanuaril. Osalesid Tallinna Magdaleena Lasteaia, Tallinna Kristiine Lasteaia, Tallinna Mardi Lasteaia, Tallinna Lasteaia Pallipõnn, Pirita Lasteaia, Pelguranna Lasteaia, Tallinna Jaan Poska Lasteaia, Tallinna Lasteaia Vesiroos, Tallinna Lasteaia Kikas ja Rõõmutarekese Lasteaia tublid meeskonnad.

Lapsed olid täis mängulusti ja väga nutikad. Mängus oli oluline kannatlikkus, tähelepanu, kiirus, teadmised ja mängulõbu. Võistlus oli põnev ja pingeline ning tulemused kõigi jaoks positiivsed. 

Aga nagu ikka võistlusel said kohad jagatud tulemuste põhjal. Esimese koha pälvis Jaan Poska Lasteaed, teise koha Tallinna Pallipõnni Lasteaed ning väärika kolmanda koha Tallinna Kristiine Lasteaed. 

Ürituse aitasid läbi viia Tallinna Lepistiku Lasteaia pedagoogid Anneli Norma, Anneli Smoljakova, Mari Mikk, Liis Lüütsep, Cathy Kulpas. Tore oli ka see, et teiste meeskondadega kaasas olnud õpetajad olid toetavad ja rõõmsad, elasid kaasa oma lastele ning julgustasid neid.

Kuna mäng on muutunud Tallinna lasteaedade hulgas populaarseks, püüab Lepistiku lasteaed ka järgmistel aastatel seda traditsiooni jätkata.

 

Ülle Mandre, Tallinna Lepistiku Lasteaia direktor

 

Mälumäng „Kuldvillak EV 100“

 

„Kuldvillak EV 100“ Lepistiku Lasteaias

 

Lepistiku lasteaeda külastasid õpetajad Israelist

Tallinna Lepistiku Lasteaeda külastasid 10. aprillil 2019 pedagoogid Israelist.

Tutvuti lasteaiaga ja vaadeldi igapäevaseid tegevusi. Vahetati kogemusi ja leiti, et vaatamata riikidevahelisele kaugusele on pedagoogide töö ikka kindla eesmärgiga – suunata laste arengut põnevate metoodikatega.

Külalised rääkisid, et nad on oma riigi hariduskorraldusega väga rahul, aga nad külastavad teiste riikide lasteaedasid eesmärgiga leida veel põnevaid ja kasulikke ideid oma töö paremaks korraldamiseks.

Muuseas kiitsid külalised Lepistiku lasteaia rõõmsameelset personali.

Ülle Mandre, Tallinna Lepistiku Lasteaia direktor

 

Külalised Iisraelist tutvuvad Lepistiku lasteaia tegemistega

 

Lepistiku lasteaia õpetajad andsid heategevusliku etenduse

18. märtsil 2019 tõid Tallinna Lepistiku Lasteaia õpetajad Mustamäe lasteaedade teatrifestivali raames lavale etenduse „Kuri hunt ja 9 põrsakest“.

Publikuks olid lapsed Tallinna Heleni Kooli lasteaiast, Tallinna Männi Lasteaiast ja Tallinna Kiikhobu Lasteaiast.

Etenduse sisu oli võetud kõigile tuntud muinasjutust „Kuri hunt ja 7 kitsetallekest“, aga kuna käesolev aasta on sea aasta, otsustati kitsetallekesed asendada rõõmsate ja tegusate põrsakestega.

Etenduselt saadud piletitulu annetati heategevusprogrammile „Märka ja aita“.

 

Ülle Mandre, Tallinna Lepistiku Lasteaia direktor

 

Etendus „Kuri hunt ja 9 põrsakest“