3.64

Tallinna Paekaare Lasteaed

Tallinna Paekaare Lasteaias on nii rahvusvahelisi kui rahvastevahelisi projekte, lasteaed osales Nordplus Juniori rahvusvahelises projektis „Playing families“, Mõmmipere rühm viis läbi kultuuripäevad.

Projekti eesmärk oli tutvustada ja tähtsustada lastevanematega tehtavat koostööd ning eri riikide lasteaedu külastades jagada omavahel tööalaseid kogemusi. Projekt kestis kaks aastat, kohtuti neljal korral. Projektis osalesid direktor Anne Kurviste ja neli õpetajat. Kohtumised toimusid Riias, Klaipedas ja Tallinnas. Lisaks Paekaare lasteiaiale võtsid projektist osa Klaipeda lasteaed „Puriena“ ja The Latvian Preschool Music Education Association.

15. mail 2019 toimus Riias rahvusvahelise projekti teaduslik lõppkonverents teemal „Сhallenges of modern preschool“ (tänapäeva lasteaia väljakutsed).
Mõmmipere rühma kultuuripäevadel tutvustati nende rahvuste kombeid ja kultuuri, kes on esindatud selles rühmas: ukraina, vene, eesti, brasiilia, egiptuse, türgi ja leedu. Igast rahvusest lapse vanem valmistas ette väikese programmi oma esindatava riigi, sealse keele ja kultuuriruumi kohta. Eri rahvustest vanemad said ise valida, kuidas ja mida riigi või rahvuse kohta esitada. Nii said lapsed lähemalt tutvust teha mitmete brasiilia rahvuspillidega, ukraina aabitsaga, türgi silmaga, eesti rahvariietega jpt. Lapsevanemad kaasasid mitmel korral tegevustesse ka oma elukutse, näiteks kaunistas türklasest kondiiter lastega koos torti, brasiillasest lauljanna aga laulis lastega koos lihtsamaid lastelaule. Eesti päeva raames esitasid aga rahvatantsijatest lapsevanemad eesti rahvatantse ning õpetasid neid ka lastele. Türgi päeva raames käis lastele liblikate ja putukate maailma tutvustamas Eesti Lepidopteroloogia seltsi juhatuse liige Allan Selin, kes oli näitamiseks kaasa toonud oma erakogust just Türgi territooriumil elutsevaid putukaid. Lisaks eri keeltes kuuldud multikatele, lauludele ja jutukestele küpsetati lastega koos ka toite või toodi neid proovimiseks kaasa. Ukrainlanna küpsetas lastega koos moonirulli, eestlanna kamapalle, egiptlane pakkus maitsmiseks basbousa’t ehk mannakooki, venelanna aga karavai’d ehk pidulikku leiba. Samuti said lapsed proovida Türgist toodud niithalvaad. Rühma kultuuripäevad lõppesid külaskäiguga Türgi restorani „Antalya” ning lisaks mõnusale söögile said lapsed Türgi saatkonna poolt kingituseks Türgi lipud.
Sidudes kultuuripäevi ka lasteaedadevahelise multikultuurse projektiga „Emakeele värvid”, käisid Mõmmipere rühma õpetajad koos lapsevanematega esinemas Tallinna Männi Lasteaias ja Tallinna Tähekese Lasteaias.

 

Kati Tiryaki, Tallinna Paekaare Lasteaia juhiabi

 

Nordplus Juniori projektis osalejad 

 

Kultuuripäevade raames saab selgeks nii mõnigi võõras sõna

 

Egiptus huvitab lapsi

 

Kultuuripäevad Mõmmipere rühmas