3.80

Tallinna Tähekese Lasteaed

Tallinna Tähekese Lasteaed järgib oma õppe- ja kasvatustöös õppekava ja ühisväärtusi, et lapsed oleks uudishimulikud, sõbralikud, julged ja terviseteadlikud.

Lasteaial on kolm põhisuunda: areng, tolerantsus ja terviseteadlikkus.

Kolmeaastase projekti „Sada sammu mööda Eestit” raames kõndisid lapsed mööda parke ja matkaradu, kus jälgisid looduse muutumist kevadest kevadeni, putukate sagimist, lindude ja oravate tegemisi.

Muuseumides otsisid lapsed vastuseid küsimustele, mis oli enne, kuidas see tekkis, kuidas veel on võimalik jne. Lisaks tundsid lapsed rõõmu kadrijooksust, pistsid rinda küsimustega Eesti viktoriinis ja meisterdasid koos erivajadustega lasteaialastega.

Projekti „Emakeele värvid” eesmärk oli koos lastevanematega tutvustada lasteaias käivaid rahvusi, nende keelt ja kultuuri. Festivalil „Emakeele värvid“ osales seitse Tallinna lasteaeda ja tutvustati üheksat rahvust. 

Lasteaia teaduspesa ruumis saab näha eri rahvuste rahvariietes nukke, mille on valmistanud vanemad ja õpetajad.

Lasteaias teevad lapsed meelsasti sporti ja armastavad õues mängida. Eri situatsioonide loomine paneb lapsed mõtlema, oma teadmisi kasutama, kaaslastega arvestama ja koostööd tegema.

 

Marina Blitsõna, Tallinna Tähekese Lasteaia direktor

 

Mesilase rühma lapsed Energiakeskuses 

 

Festival „Emakeele värvid“ 

 

Liiklus- ja jalgrattapäev lasteaias

 

Tegus päev Tähekese lasteaias

30. mail 2019 oli Tallinna Tähekese Lasteaias tegus päev, toimusid maleturniir „Valge elevant” ja rahvaste tantsupidu.

Malemäng lasteaedades kogub järjest suuremat populaarsust. Tähekese lasteaia lapsed õppisid terve aasta õpetaja Maria Reiko käe all seda huvitavat ja veidi keerulist mängu. 24. aprillil peeti maha lasteaiasisene turniir „Hobune astub“ ning 30. mail juba Tähekese ja Kadrioru lasteaia vahel turniir „Valge elevant”. Osalejad nautisid head mängu ja tasavägine turniir ootab oma jätku järgmisel aastal, mil oodatakse malesportlasi ka teistest lasteaedadest.

Lisaks maletamisele tantsiti sellel päeval lasteaias eri rahvaste tantse. Rahvaste tantsupidu lõpetas kogu õppeaasta kestnud projekti „Emakeele värvid“. Tallinna Tähekese lasteaias käib palju eri rahvusest lapsi. Nüüd näitasid iga rahvuse esindajad oma rahva riietes nukku ja õpetasid kõigile lihtsamaid tantsuliigutusi või ringmänge. Sellel peol said tuttavamaks eesti, vene, usbeki, ukraina ja gruusia tantsud. Lapsed imetlesid kauneid rahvariideid ja nautisid huvitavaid tantse.

 

Marina Blitsõna, Tallinna Tähekese Lasteaia direktor

 

Parimad noored maletajad

 

Rahvaste tantsupidu