3.73

Tallinna Priisle Lasteaed

Tallinna Priisle Lasteaed tähistas teatrikuud teatripisiku teatripausidega ja tutvustas nutikuul lastevanematele robootikavahendeid.

Märtsikuu kahel viimasel nädalal olid Priisle lasteaia lapsed ja õpetajad nakatunud teatripisikust. Teatripisik tekitas toredaid teatripause, mille jooksul iga rühma lapsed ja õpetajad said näidata, et nad kõik on väga tublid lauljad, tantsijad, näitlejad. Teatripisikut levitati ka lasteaiast väljapoole.

21. märtsil 2019 olid Lasnamäe lasteaedade õpetajad kutsutud vaatama etendust „Suzi ja tema kolm sõpra”. Selles etenduses olid näitlejateks Priisle lasteaia õpetajad. Pääsukeste rühma etendust „Kolm põrsakest ja hall hunt” käisid vaatamas Seli lasteaia lapsed ja õpetajad. Teatrikuule kohaselt valitses märtsikuus Priisle lasteaias tõeliselt loominguline õhkkond.

Kuna aprill oli kuulutatud nutikuuks, näitasid õpetajad lastevanematele, kuidas nad kasutavad roboteid lõimitud õppetegevustes. Õpetajad valmistasid tegevusmatid ise. Põnevust tekitasid liiklus- ja tuleohutusteemad. Oma nime „kirjutamine” nõudis keskendumist. Päris raske oli programmeerida mesimumm just nii, et ta valiks nimetähed õiges järjekorras. Väiksemates rühmades õppisid lapsed robotite abil tundma loomi, matkisid nende häälitsusi. Lapsevanemad, kes olid tulnud tegevusi vaatama, soovisid ka ise koos lapsega proovida mesimummu programmeerimist. Eriti palju elevust tekitas rühmades robotid programmeerimine sünkroonis tantsimiseks. Tagasiside lastevanematelt oli väga positiivne. Seni polnud paljud Bee-Botist, Blue-Botist ega Ozobotist midagi kuulnudki.

 

Merike Narusk, Tallinna Priisle Lasteaia õppealajuhataja

 

Pääsukeste rühma etendus „Kolm põrsakest ja hall hunt”

 

Leevikeste rühma lapsed õpivad numbreid Bee-Bot robotite abil

 

Tibukeste rühma lapsed teevad esimesi samme Bee-Boti roboti programmeerimisel