3.72

Tallinna Pelguranna Lasteaed

Tallinna Pelguranna Lasteaias sai teoks kaks südantsoojendavat ettevõtmist – heategevusprojekt „Pelguranna lasteaed Kihnu maalamba vaderiks“ ja suur kaisukarunäitus „100 mõmmikut“.

28. septembril 2018 toimus Pelguranna lasteaia õuealal mihklipäeva laat, mis kandis seekord heategevuslikku eesmärki: hakata vaderiks Tallinna loomaaias elavale Kihnu maalambale. Laadast võttis osa kogu lasteaia pere. Laada tulu oli kõikide rühmade kogusummana kokku 341 eurot! Sügisel alguse saanud heategevuslik ettevõtmine jätkus 2. veebruaril 2019, kui Pelguranna lasteaia naiskond käis jalgsimatkal loomaaias, et Kihnu maalammast tervitada, ning 18. juunil käis Kihnu maalambaid uudistamas juba kogu lasteaiapere üheskoos.

26. oktoobril 2018 korraldas Pelguranna lasteaed suure kaisukarunäituse „100 mõmmikut“, kuhu kõik lasteaia suured ja väikesed tõid üheks päevaks lasteaia saali oma armsad karukesed. Mõmmikute rühma õpetaja Liina tõi kõigile rõõmuks vaatamiseks suure osa oma kogutud karvastest sõpradest, lapsed tõid oma pehmeid kaisumõmmisid ning ka lapsevanemad ja õpetajad oma lapsepõlve armsaid karukesi. Karukesi tuli kokku 465.

Sellel päeval käis lasteaias külas ka programmi „Kiusamisest vabaks“ maskott Sõber Karu. Suure südantsoojendava üllatuse tegid MTÜ Traumamõmmik vabatahtlikud, kes kinkisid lasteaiale kallikarud, ning imelise elamuse said lapsed kaisukaruhaiglalt, mis aitas arsti juures käimise hirme üheskoos sõbralikult ja mänguliselt peletada.

Nii heategevusprojekt kui kaisukarunäitus jõudsid laste südamesse.

 

Reelika Täht, Tallinna Pelguranna Lasteaia direktor

 

Lisaks 100 kaisumõmmikule käis lasteaias külas ka suur Sõber Karu

 

Pelguranna lasteaed on Kihnu maalamba vader