3.21

Tallinna Kiisa Lasteaed

Mänguline ja avastusõpe panevad laste silmad särama ning toetavad laste loomulikku huvi hankida teadmisi ja kogemusi.

Kiisa lasteaed soovib äratada lastes huvi looduse vastu ning suunata lapsi loodust jälgima. 2018/2019. õppeaastal oli lasteaial tore võimalus osaleda Tallinna Keskkonnaameti linnaaianduse projektis, et arendada ja mitmekesistada keskkonnahariduslikku õppetööd. Lasteaia õueala pakub võimalusi uurida, avastada, katsetada. Meeskonnatööna arutati linnaaianduse rakendamise võimalusi õppetöös ja peeti aru, millest alustada, millega arvestada. Varakevadest uuris lasteaia pere seemneid ja kasvatas ette taimi, mis suvel hella hoolitsuse abil kosusid.

Osa lapsi õppis kogu õppeaasta vältel loodust tundma pokude abil. Tänu pokudele said selgeks õpitud ka tähed ja numbrid.

Aprillis alustas kahes rühmas tööd lapse enesehoiu õppimise kursus „Otsi Otti“. Kursusel said lapsed teadmisi loodusest, õppisid, kuidas looduses liikuda ja mida teha eksimise korral. Lapsed omandasid esmased enesehoiuvõtted ning oskavad neid vajadusel kasutada. Selgeks saadi nipid, millega lapsed enda kiiremaks leidmiseks kaasa aidata saavad. Kursuse lõpus ootas lapsi tore päev metsas. Metsaretke juhiks oli metsamees Anti, kelle juhendamisel korratati üle kõik õpitud reeglid, matkati ja grilliti lõkkel, joodi teed.

Tore koostööprojekt oli ka Muraste Looduskooliga, kellega koos matkates avastasid lapsed muutusi looduses ja jälgisid aastaaegade vaheldumist.

Õppeaasta pakkus palju erinevaid projekte nii suurtele kui väikestele ning oli põnev ja tegus.

 

Marve Piilbak, Tallinna Kiisa Lasteaia õppealajuhataja

 

Hella hoolitsuse toel

 

Loodusmatk Murastes

 

„Otsi Otti“ metsaretk

 

Tallinna Kiisa Lasteaia rahvusvaheline koostööprojekt Hawaii Puu Kukui Elementary kooliga

Koostööprojekt sai alguse 2018. aasta suvel, mil lepiti kokku koostöös.

Novembrikuus meisterdasid kõikide rühmade lapsed koos õpetajatega toredaid jõulukaarte, et valmistada rõõmu Hawaii lastele. 20 novembril läksid laste meisterdatud kaardid teele Maui saarele Wailuku linna Puu Kukui Elementary kooli. Kaardid tutvustasid Hawaii lastele Eesti talve ja jõulukombeid. Kaartide esitlusel said Hawaii lapsed kingituseks õlest tehtud kuuseehted. Lapsed vaatasid pilte lumest, talvest, pildiesitluse kaudu tutvusid ka Tallinna Kiisa Lasteaiaga. Kiisa lasteaias toimus Hawaiilt saabunud jõulukaartide näitus jaanuaris.

 

Marve Piilbak,Tallinna Kiisa Lasteaia õppealajuhataja

 

Eesti laste jõulukaardid

 

Hawaii laste jõulukaardid

 

Lapsed osalesid Keskkonnaagentuuri projektis

Tallinna Kiisa Lasteaia Punase rühma lapsed on osalised Keskkonnaagentuuri projektis „Pärnu Jõestiku elupaikade taastamine“, mille põhieesmärk on lammutada või ümber ehitada Pärnu jõel ja lisajõgedel asuvad paisud, mis takistavad siirdekalade rändamist.

Lasteaia vanema rühma lapsed tegid tutvust eri liiki kaladega, kinnistasid oma teadmisi loodushoiust ning joonistasid pilte kaladest. Laste  joonistusi  kasutati projekti raames valmistatud plakatitel, bänneritel ja materjalimappidel. 

30. aprillil käisid lapsed projekti raames avastusretkel Jändja paisule, kus nad tutvusid paisuga, said teadmisi kalade rände ja selle vajalikkuse kohta.

 

Keskkonnaagentuuri plakat

 

Marve Piilbak, Tallinna Kiisa Lasteaia õppealajuhataja

 

Kolme lasteaia mudilased võtsid mõõtu kabes

13. märtsil 2019 toimus Tallinna Kiisa Lasteaias traditsiooniline kabeturniir.

Võistlemas olid võõrustaja head sõbrad Tallinna Kullatera Lasteaiast ja Tallinna Südamekese Lasteaiast. Iga lasteaed oli esindatud 6-liikmelise meeskonnaga. Kõik väikesed võistlejad olid väga tublid ja said auhinnatud medaliga.

Kabeturniiri korraldatakse kabemängu populariseerimiseks ning heade sõprussuhete hoidmiseks. Kabet on mängitud ja sõpruskohtumisi peetud juba 18 aastat. 

 

Marve Piilbak, Tallinna Kiisa Lasteaia õppealajuhataja