3.49

Tallinna Lauliku Lasteaed

Idee hakata Tallinna Lauliku Lasteaia koolieelikutele väikekandlemängu õpetama sündis 2015. aastal, kui toonased lapsevanemad, perekond Pruuli, soovisid lasteaiale tänuks kinkida kaks väikekannelt.

Praegu on lasteaial kokku kaheksa väikekannelt, neist kolm soetatud lasteaia laadapäeva tuludest saadud rahadega ning kolm läbi EV 100 pilliprojekti „Igal lapsel oma pill”.

Selleks et lastele kandlemängu õpetada, läks lasteaia muusikaõpetaja Elbe Prants kõigepealt ise oma oskusi täiendama kolleegi, Tallinna Rännaku Lasteaia muusikaõpetaja Marika Moksi juurde. Paralleelselt õpetaja õpingutega hakkasid tasapisi pillimängu harjutama ka lapsed. Õige metoodika leidmine ei olnud esialgu kerge, kuid pidev praktika on aidanud tabada just need nipid, mis teevad pilliõppe laste jaoks huvitavaks. Tänaseks päevaks kuulub väikekandleõpe koolieelikute nädalaplaani ning pillimänguga esinetakse pea kõikidel lasteaia pidudel.

Lisaks väikekanneldele sai lasteaed 2018. aastal pilliprojektist toetust ka kahe ukulele ja altksülofoni ostmiseks. Nende mänguõpetus on aga alles arenemas.

 

Eike Abel, Tallinna Lauliku Lasteaia õppealajuhataja

 

Lasteaia lõpurühm esinemas Eesti 101. sünnipäeva aktusel

 

Lauliku lõpurühma jõulupidu